Kağıthane Diş Hekimi Telefon: 0533 582 82 79 - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Erken teşhis ile ileride oluşacak çarpıklıkları önleyebilir ve tekrar temizlik yapmak zorunda kalmayabilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı çocuk diş dolgusu tedavilerini zamanında yaptırmalısınız.

* Bayramda ve tatil günlerinde açık diş terapisi,
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti,
* Kağıthane gece açık diş tedavisi protez tamiri
* Nöbetçi çocuk diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
* Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var,
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Birçok farklı firma tarafından üretilen diş telleri farklı malzemelerden bir araya gelir. Porselen ve metal karışımı olanları da vardır. Genelde dişçilerin tercih ettiği metal alaşımlı olanlarıdır. Porselen olan diş tellerini ise diş rengiyle aynı olduğundan tel takmaktan korkan ve çekinen çocuklar için kullanılır. Gene yetişkin insanlar açısından bakıldığında estetik durduğu için tercih edilmektedir. Diş telleri takıldıktan itibaren çocuklarda 5 ile 9 gün yetişkinlerde ise 9 ile 15 gün alışma süreci oluşturacak ve bu günler arasında rahatsızlıklar duymalarına neden olacaktır. Sonraki alışma sürecinden sonra fazla rahatsızlık duymadan rahatlıkla kullanabileceklerdir. Ayrıca bu süreler içerisinde duyabileceğiniz ağrılar geçici olacaktır.

Çocuk diş çekimi genelde gelişmesini tamamlamamış dişlere, çarpık dişlere, üst üste çıkmış dişlere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Dişlerde kullanılacak teller genellikle 12 ile 24 ay arasında dişlerde kalarak görevini tamamlar. Bu sürelerden daha fazla kalan teller tedavi sürecini ciddiye almamış, tedavi sürecini aksatmış kişilerdir. Çocuklardaki dişler üst üste tam olarak kapanacak hale gediğinde diş tedavi süreci tamamlanmış olacaktır. Bu tedavi yönteminin sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Aksine çene kemiğine uygulanana baskılardan ötürü doğacak sıkıntılar yüzünden erken teşhisle bu sağlık sorunlarından zamanında kurtulabilirsiniz.

Çocuklar da süt dişlerinin altından gelen ana dişlerinin karşısında da ana dişler vardır. Her ana diş çıkarken diğer dişlere baskı uygular. Bu baskıları önlemek için diş hekiminiz zamanında teşhis koyması ve dişlere uygulanacak baskıların engellenmesi önemli bir durumdur. Çarpık çıkan dişler damak içine doğru büyüdüğünden dolayı oluşacak sağlık durumlarını bir tek teller önleyebilir. İnsanlar genelde diş tellerinin dişlerin büyümesinde ve dişlerin gelişmesinde ters etki yarattığı görüşü oluşmuş olsa da aslında tam tersine hiçbir şekilde dişlerin büyüyüp gelişmesinde hiçbir zararı yoktur.

Çekim yapılacak olan çocuklarda tellerin temizliğe çok önemli bir noktadır. Bu temizliğe ve tellerin bakımlarına özen gösterilmelidir. Çocuklarda beslenme arasında istedikleri besinleri yiyebilirler sadece dikkat edecekleri nokta sakız gibi, şeker gibi yapışkan yiyecekler yememelidirler. Sakızlar diş tellerinin arasına yapışarak tellerin görevini yerine getirmesini engellerler. Ayrıca tellerin yerinden oynamasına neden olarak bakteri oluşumunu tetiklerler. Ayrıca asitli içeceklerin tüketilmesi dişlerin çürümesine neden olacak ve teller de zamanla erimeler meydana getirecek ve tedavi sürecinin uzamasına neden olacaktır. Bakımları zamanında yapabilen ve tellerine gereken önemi gösteren kişiler daha sağlıklı dişlere en kısa zamanda ulaşacaklardır.