Maltepe Diş Hekimi Telefon: 0533 582 82 79 - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Diş sağlığınızı korumak, diş kayıplarının hem fonksiyonel hem de estetiksel eksikliklerini ortadan kaldırmak adına diş tedavileri görmüşseniz ama buna rağmen bazı sorunlarla karşılaşıyorsanız sizin için yeni bir tedavi yönteminden bahsetmek istiyoruz.

-| Maltepe Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,,
-| Gece açık diş kanal tedavisi
-| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
-| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
-| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
-| Maltepe acil dişçi telefon numarası.
-| Çocuk diş çekimi ve dolgusu uygulama teşhis tedavileri.

Eğer protez uygulaması görmüşseniz ve damağınızda bulunan protezlerden dolayı yedikleriniz ve içtiklerinizden tat almakta zorlanıyorsanız, protez dişlerinizi temizlemek adına çıkarıp yıkarken çiziyor ya da düşürüp kırıyorsanız, hareket edecek şekilde damağınıza yerleştirilen protezler yüzünden konuşmakta zaman zaman zorluk çekiyorsanız, yemek yerken damağınızda yer alan protezin arasına besin artıkları oluşuyor, bu artıkları temizleyemiyor ve zamanla ağzınızda karşı koyamadığınız bir koku meydana geliyorsa, protez dişlerinizin çıkacağı korkusuyla, besin tüketimlerinizde zorlanıyor ya da dilediğinizi tüketemiyorsanız, alt ya da üst damakta yer alan protezleriniz sürekli çıkıyor ve yapıştırmadan kullanamıyorsanız, bunların dışında da eğer diş eksikliği çekiyorsanız ve bu durumdan kurtulmak istiyorsanız, büyük araştırmalar sonucunda ortaya konulan implant yöntemi, sizin tüm şikayetlerinize son verebilecek bir tedavidir.

Geliştirilen bu tedavi yöntemi halk arasında yapay diş kökü tedavisi, dental ya da vidalı diş olarak da bilinmektedir. Hastanın çene kemiğinin açılarak yerleştirilen vidalarla bu tedavi başlar. Toplam tedavi süreci 3 ya da 4 aylık bir süreci kaplamaktadır. Uzun ve yorucu bir tedavi süresine sahip olmasına rağmen birçok hasta tarafından tercih edilmekte ve yüksek başarı oranları elde edilmektedir.

Cerrahi işlemlerle gerçekleştirilen yapay diş kökü tedavisi de teknolojiyle beraber gelişmelere gitmiştir. Bu gelişmeler sonucunda da lazerle implant uygulaması yapılabilmektedir. Bu yöntemin uygulanabilmesi için de öncelikli şart, uygulama yapılabilecek noktada kemik hacminin ve yoğunluğunun istenilen derecede ve implantların boyutunu karşılayabilecek nitelikte olması gerekmektedir.