Etiler Açık Dişçi

Etiler Dişçi – Acil Diş Hastanesi Telefonu: 0539 857 92 02
Nöbetçi Diş Hekimi

istanbul nöbetçi dişçi

Zaman geçtikçe bu oyukların büyümesi ve derinleşmesi söz konusudur. Böylelikle sert olan mine tabakası delinerek yumuşak dokuya ulaşılır.

-| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,,
-| Etiler gece açık diş kanal tedavisi
-| Nöbetçi çocuk diş hekimi kliniği protez tamiri,
-| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
-| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
-| Etiler 7 gün 24 saat acil dişçi telefon numarası.

Bu olumsuz etki daha da devam ettiğinde ve dişin özüne ulaştığında çürük meydana gelir. Sonuç olarak diş ağrıları yaşanmaya başlar. Dişlerde ağrı olmaması sağlıklı olduğu anlamına gelmeyebilir. Bu sebeple düzenli olarak diş hekimi muayenehanesine gidilerek mutlaka düzenli kontroller gerçekleştirilmelidir. Diş özüne ulaşan bakteriler bu bölgede iltihaplanma oluşmasına sebep olur. Böyle bir durumun olması da herkesin canını oldukça acıtabilen “apse” oluşumu demektir. Eğer ki bu noktaya gelinceye kadar diş doktoru kontrolüne gidilmediyse artık çok geç kalınmış demek olabilir. Bu yüzden süt dişi ya da yerine gelen diğer dişler olarak ayırt edilmeksizin dişçiye gidilerek gerekli önlemler alınmalıdır. Dişlerin çürümesindeki nedenleri maddeler halinde özetlemek gerekirse :

– Özellikle gelişim dönemlerinde kalsiyum, fosfor ve flüor minerallerinin yeterli derecede alınmaması,
– Karbonhidratlı yani şekerli besinlerin aşırı derecede tüketilmesi,
– Ağız bakımı ihmal edilerek dişlerin fırçalanmaması,
– Bebeklik döneminde geçirilen ateşli hastalıklar,
– Hatalı ilaç kullanımı olarak özetlenebilir.

Aynı zamanda uyku esnasında ağızın sürekli açık durumda olması da dişlerde olumsuz etki acil diş kliniklerinde oluşturamaz. Eğer ki dişteki çürümeler erken safhada fark edilir ve bir dişçi kontrolüne başvurulursa ekonomik bir bütçeyle diş kurtarılması söz konusu olabilir. Böylece ağız içerisindeki diş kaybı yaşanmaz. Ancak geç kalınırsa maalesef daha farklı sonuçlarda oluşabilir. Tüm bu durumların yaşanmaması için evdeki ağız bakımlarının ihmal edilmemesi, gerekli olan durumlarda ise mutlaka bir diş doktoru kontrolüne gidilmesi gereklidir. Bunları hiç bir zaman unutmayalım.