Bağcılar Açık Dişçi

Bağcılar Açık Diş Hastanesi – Acil Diş Hekimi Tel: 0539 857 92 02 Nöbetçi Dişçi

Tedaviye başlamadan önce hekimin, ülkemizde sınırlı kişide bulunan ortodonti uzman diş diplomasına sahip olup olmadığını sormanız yararınıza olacaktır.

1-) Bağcılar 7 gün 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2-) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3-) Nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
4-) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5-) Bağcılar acil dişçi telefon numarası
6-) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır…

Lingual Ortodonti tedavisindeki en büyük avantaj; tellerin, dişlerin içine takılması sebebiyle diş tellerinin görünmemesidir. Diğer avantaj ise son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile görünmez diş tellerinin estetik bir yapıya kavuşmasıdır.

Lingual Ortodonti tedavisindeki dezavantajlara bakacak olursak, 2 tür dezavantajdan bahsetmek mümkün. Bunlardan ilki, dil kısmında rahatsız edici yaralar oluşturması, ikincisi ise tedavi ücretinin çok yüksek olması olarak sayılabilir. Çünkü dişlerde kullanılan yeni nesil teller, eski tip tellere göre 2-3 kat daha pahalı olabilmektedir.

Lingual Ortodonti tedavisinden sonra tellere yapıştırılan yapışkan sebebiyle dişleri fırçalamak zorlamaktadır. Fakat bu tedavi sonrası hastalar, dişlerine normal zamandan daha çok zaman ayırmak sorundadırlar. Çünkü tellerin arasına giden yemek artıkları zamanla bakteri üretir ve bu da çürüğe sebep olur. Özellikle çocuk hastalarda Çocuk Ortodonti tedavisi sonrası ailelere büyük görev düşüyor.

Tedaviden sonra çocuklarda ağız temizliği yaparken dikkatli olunmalıdır. İple temizleme sonrası dişin kanama riski olduğundan temizlemeye özen gösterilmelidir. Ayrıca tedaviden sonra hastalar ilk haftalarda dişlerde ağrı hissedebilmektedirler. İki veya üç hafta sonra ise bu ağrıların geçmesi beklenmektedir. Fakat lingual ortodonti tedavisi ile hastalar, dişlerinde estetik bir görünüme kavuştuklarından kendilerini daha özgüvenli biri gibi hissetmektedirler.