Eyüp Açık Dişçi

Eyüp 24 Saat Açık Diş Hekimi – Acil Diş Hastanesi İletişim Tel: 0539 857 92 02 Nöbetçi Dişçi

Ağız ve diş hastalıklarının birçoğu vücuttaki bir takım rahatsızlıkların habercisi olabiliyor. Bu sebeple doğru olduğu zannedilen ama aslında doğru olmayan bazı noktaların paylaşılması gerekiyor.

Gece Tedavileri Hangileridir?

1.) Eyüp 7 gün 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2.) Gece açık çocuk diş tedavisi kanal tedavisi
3.) Eyüp nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
4.) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5.) Çocuk acil dişçi telefon numarası
6.) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır

Pek çok hastalık gerekli bakımların yapılmaması ve özensizlik sonucu ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte insanlar hatalı uygulamalar ve yöntemlerle aslında tedbir aldıklarını zannederken olumsuz etkilerde oluşabiliyor. Uzmanlar diş ağrısının dahi bazı psikolojik sıkıntılardan kaynaklı olabildiğini ve bu tür sorunların habercisi olduğunu vurguluyorlar.

Ağız sağlığı hakkında yeterince bilinçli olunmamasından kaynaklı ortaya çıkabilen sorunlar sonucunda beslenme, çiğneme, gülme ve konuşma bozuklukları ortaya çıkarak olumsuz yönde etkileri de olabiliyor. Bu yaşanan durumlardan dolayı kişilerde utangaçlık, asosyal olma eğilimi ve bir takım psikolojik sonuçlar oluşabiliyor.

Nöbet Tedavisi Maliyetleri

Devlet hastaneleri fiyat açısından daha avantajlı olsa da çoğu insan tarafından tercih edilmemektedir. Bu durumun sebebi herkesin devlet hastanelerine yönelmesi ve gerekli ilginin gösterilememesidir. Diş konusunda en gelişmiş olan ilçelerden biridir. İçerisinde birçok devlet hastanesini barındıran oldukça gelişmiş bir ilçedir. Özel bir klinik arayanlar içinde birçok sağlık kurtuluşu mevcuttur. En çok tercih edilen hastane ise 24 saat açık Eğitim ve Araştırma hastanesidir. Bu hastanede her türlü diş problemi kolaylıkla çözülebilmektedir.

Tabi ki önceden randevu alınması gerekmektedir. Devlet hastanelerinde tedavi görmek istemeyenler içinde birçok seçenek mevcuttur. Kliniklerin yanı sıra özel hastanelerin sayısı da oldukça fazladır. İnternetten araştırma yapılmalı ve gidilecek olan hastanenin diş tedavileri bölümünü barındırıp barındırmadığı öğrenilmelidir.

Eyüpsultan Tarihçesi

İlçenin kapladığı alan İstanbul (Konstantinopolis) Surları’nın dışında kalmasına rağmen, burada daima bir köy vardı. Çünkü iki nehir çok miktarda temiz su sağlıyordu. Ve Bizans döneminde köyde bir kilise vardı. Ve daha sonra bir manastır (Bugünkü Eyüpsultan Camii’nin arkasındaki tepelerin yükseğine inşa edilmişti.) şehir duvarlarının dışında kalınca bu alan mezar yeri olarak kullanılmaya başlandı. Burada kiliseler ve mezarlıklar vardı. Buraya adını ve ününü veren Eyüp Sultan türbesinden başka Eyüpsultan’da çok sayıda önemli kişinin türbesi de vardır. Buraya defnedilme arzusundan dolayı çevrede çok sayıda müslüman mezarlığı oluşmuştur.

Yakın zamanda pek çok fabrika kapatıldı veya buradan kaldırıldı. Haliç artık kokmuyor. Su kenarında oturmak artık mümkün. Bundan dolayı Eyüpsultan‘ın nitelikleri tekrar olumlu olarak değişiyor. Semtin değişim süreçleri her alanda fark ediliyor. Kırk veya elli sene önce burada şehir hayatının alışılagelmiş zevkleri yaşanırdı. Günümüzde camiye yakın bölgede barlar yok. Fakat köşe dükkanlarda bira satılabilir. Sokakları kahvehanelerle doludur. İnsanlar buralarda vakitlerini kahve-çay içerek veya oyun oynayarak geçirirler.

Yeni apartman blokları ile birlikte nüfus da büyüdü. Fakat atmosfer hala barış dolu. Camiler ve tarih semte hala hakim vaziyette. Eyüpsultan ruhsal sakinlik ve rahatlama imajını vurgulamaya çalışmakla meşgul durumda. Eyüpsultan sadece bir cami ve mezarlıktan ibaret olmayıp civarı bir zamanların sivil toplum kuruluşları olarak kabul edilen tekkeleri ile de meşhurdur. İlk kadın sığınma evi olarak kabul edilen “Hatuniye Tekkesi”, Türkistanlı hacıların uğrak yeri olarak kabul edilen “Kaşgari Dergahı”, sahilde yer alan ve Zekai Dede Efendi’nin bir akademisi olarak faaliyet gösteren Bahariye Mevlevihanesi devrin önemli mekanlarıdır. Piyer Loti mevkiinde, mezarlıkların sona erdiği yerde Karyağdı Ali Baba isimli Bektaşi Tekkesi de bulunmaktadır.

19. yüzyıl’ın son çeyreğinde tekkenin içinde bir matbaanın olduğu çeşitli kaynaklarda zikredilir. Yukarıda mezarlıkların bittiği yer olan tepelerde ağaçlıklar bulunur. Burada genişçe yayılmış vaziyette duran ve adını Fransız yazar Pierre Loti’den alan bir kır kahvesi vardır. Haliç üzerinde şahane bir manzaraya sahiptir. Eminönü’ne giden bütün yollar görülebilir. Büyük bir barış ve huzur duygusunu ağaçların altında çayınızı yudumlarken hissedebilirsiniz. Dünyanın pek çok yerinden insanlar bu güzelliği görmek için gelir. Şimdi Haliç temiz olup, nostaljik sandallar insanları eskiden olduğu gibi karşı sahillere taşımaktadır.