Topkapı Açık Dişçi

Topkapı Diş Hekimi Tel: 0539 857 92 02 | Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Ayrıca dişlerdeki çarpıklıkların büyüklüğü tel seçiminde hareketli ve sabit olarak ikiye ayrılmasına yol açmıştır. Hareketli olanlar genelde dişler arasındaki ayrılığın çok büyük olduğu zamanlarda kullanılır.

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,
B| Gece açık diş kanal tedavisi,
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Topkapı bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası.
G| Çocuk diş çekimi ve dolgusu + fissüre örtücüler.

Sabit olanlar ise dişler arasındaki boşluğun daha az olduğu zamanlarda kullanılır. Fiyata etkiyen bir diğer faktörde budur. Tedaviye başlanmadan öncede ağrı kesici alınmaya başlanabilir. Bu fiyatlar genelde dişlerin röntgeninin çekilmesi, diş hekimi özel hastanede çalışıyor ise muayene ücreti gibi faktörler tedaviye başlanmadan önce talep edilebilir. Daha sonra tedaviye başlanma sürecinden itibaren gerekli ücretler talep edilebilir. Sadece dikkat edilmesi gereken husus muayene ücretlerinin çok büyük rakamlar talep edilmesidir. Muayene ücretlerinin alınmaması hususu göz önünde bulundurulduğunda bu rakamlara itiraz edebilirsiniz.

Cerrahi asistanların asıl görevleri çiğneme yeteneğinin geriye getirilmesi, bozulan konuşma becerisinin geri kazanılması, ağız ve diş sağlığının oluşturulması gibi faktörlerin giderilmesi bu tellerin yardımı ile sağlanır. Dişlerdeki sağlık faktörü beynimizi ve midemizi de yakından ilgilendirdiği için diş sağlığı çok daha önemlidir. Ayrıca geniz eti ve böbrek hastalıkları kişinin diş düzeni ile ilgilidir. Bu sebeplerden ötürü dolgu tedavisi sanıldığından çok daha fazla önem arz etmektedir. Hal böyle olunca diş tellerinin kullanımını özellikle çocuklarda artırmak için renkli diş telleri üretilmektedir. Kandaki antikorların normalin üzerine çıkması aslında normal bir durum olarak karşılanmalıdır.

Akşam doktorunun ayda bir kere düzenli olarak kontrol edilir. Bu kontrolün amacı Diş telinin dişin bozuk olan şeklini aslında olması gerektiği şekle dönüştürüp dönüştürmediğidir. Ayrıca diş telleri ilk takıldığı zamanlar ağrı ve ağız içerinde yaralar oluşturabilmektedir. Bu ağrıları dindirecek olan ilaçların hastaya yazılmasını sağlamaktır. Bunlarla birlikte takılan diş telleri zaman içerisinde dişin normal şekline gelmesinden ötürü gevşeyebilir. Bu gevşemeyi engellemek için aylık kontrollerde diş telleri bağlantı yerlerinden sıkılır. Bu bilgiler göz önünde bulundurulup kulaktan dolma sebeplerden ötürü bu tedaviden kaçınmak hiçbir zaman bir sonuç olmamıştır ve olmayacaktır.