Kavacık Açık Dişçi

Kavacık Diş Hekimi Telefon: 0539 857 92 02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Diş ağrısı nasıl geçer?
Yaşamsal faaliyetlere devam edebilmek ve vücudun gereksinim duyduğu yapıları sağlamak adına gün içerisinde belirli aralıklarla besin tüketimi yapmamız gerekmektedir.

– Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
– Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
– Gece açık diş tedavisi protez tamiri
– Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
– Kavacık cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.,
– Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
– Çocuk diş çekimi ve dolgusu uygulama teşhis.

Tüketilen bu besin grupları sindirime katılırken dişlerimiz tarafından öğütülmektedir. Dişler tarafından öğütülen bu besinlerin bir kısmı sindirime katılırken, yutulamayacak kadar küçük olanları da ağız içerisinde ve dişlerin arasında birikmektedir. Biriken bu besin artıkları eğer temizlenmezse başımıza büyük dertler açabilmektedir. Diş taşlarının oluşumunu tetikleyen bu artıklar zamanla diş çürümelerine kadar yol açabilmektedir ve diş çürükleriyle karşılaşan kişiler büyük şiddetli ağrılara mağruz kalmaktadırlar. Bu sorunun ardından da kişiler diş ağrısı nasıl geçer diye arayışlara girmektedir. Kişilerin bu sorunlardan kurtulabilmeleri için öncelikli olarak bir diş hekimine gitmesi gerekmektedir. Diş hekimlerinin yaptığı muaeneler sonucu eğer bir yol varsa uygulanır ama yoksa üzgünüm ki mevcut dişinin çekilerek soruna son verilmek istenecektir.

Başınıza her ne sebepten olursa olsun diş ağrısı problemi gelirse sizleri zor anlar bekliyor demektir. Çünkü adeta içten içe sizi kemiren bu ağrı sadece ağız içerisinde değil başınızda herhangi bir noktaya da etki edecektir. Özellikle kulak ve boyun ağrılarının kimi zaman sebebi dişlerde meydana gelen ağrılardır.

Doktor tarafından da desteklenen bazı yöntemler bu ağrıları gidermekte sizlere yardımcı olabilmektedir. Örneğin çürük bir dişiniz var ve doktora gitmek için uygun vaktiniz yoksa öncelikli olarak dişlerinizi fırçalayın. Çünkü çürük dişinizin bulunduğu yere sıkışmış olan besin artıkları ağrıların şiddetini artırmakta ve kimi zamanlarda ağrıların asıl sebebi olmaktadır. Buna rağmen sonuç alamamış ve bu diş ağrısı nasıl geçer diye arayış içerisine girmişseniz farklı yollar deneyebilirsiniz. Karanfilin uyuşturucu etkisiyle beraber bu noktada ağrının şiddetini azaltabilirsiniz. Buna ek olarak bir kürdan yardımıyla çok baskı yapmadan dişinizin içerisinden birikmiş olan besin artığını çıkarmayı deneyebilirsiniz.