Rami Açık Dişçi

Rami Diş Hekimi Telefon: 0539 857 92 02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Diş tedavileri özellikle de son dönemlerde oldukça farklı şekillerde insanların karşılarına çıkmaya başladı. Böyle olunca da ilk zamanlarda yalnızca belirli tarzlarda hazırlanmış olan bu tedaviler artık insanların beğenilerine ve isteklerine uygun şekillerde özel olarak diş tedavileri arasından kolaylıkla seçimlerini yapabiliyorlar.

1-) 7/24 açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2-) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3-) Rami nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları,
4-) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi,
5-) Acil dişçi telefon numarası
6-) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır.
7-) Çocuk diş çekimi ve dolgusu işlemli tedavileri.

Lingual ortodonti adı verilen bu tedavi türü ise şimdilerde dişleri ile alakalı araştırmalar yapan kişilerin öncelikli olarak merak ettiği konuların başında gelmekte. İnsanların kendi dişleri ile alakalı yaşamış oldukları en büyük sorunların başında, dişlerin sıralaması gelmekte. Çünkü kimi zaman bu sıralama istenildiği gibi düzgün bir şekilde olamıyor. Böyle olunca da devreye farklı tedaviler giriyor. Bunların arasında olan diş telleri konusunda insanların akıllarına ilk gelen şey ise görünüşü.

Yapılacak lingual ortodonti tedavisinde ise diş telleri dişlerin ön yüzlerinde değil arka yüzlerinde olacaktır. İç yüzeyde kullanım adına kişiye özel tasarımı yapılacak braket ve ark telleri sayesinde bir taraftan dişler istenildiği gibi güzel bir şekilde sıraya dizilirken diğer bir taraftan da kötü bir görüntünün ortaya çıkması engellemiş olmaktadır. Burada klasik diş teli tedavisinde olduğu gibi sıra ile işlemler yapılır.

Ancak bu işlemler dişlerin arka yüzeyinde gerçekleştirilmektedir. Dişlere kuvvet uygulayarak onların belirli bir sırada olmasını sağlayacak braketler dişlerin dil tarafındaki arka kısma yerleştirilir. Böylece kişiler dış görünüşlerini hiçbir şekilde olumsuz anlamda etkilemeyecek tarzda diş tellerine sahip olacaktır.

Bu tedavide kişiye özel ve kovansiyel olmak üzere 2 farklı sistem insanların beğenisine sunulmuş oluyor. Dolayısıyla lingual ortodonti tedavisi için öncelikli olarak hangi sistemin seçileceğine karar verilmesi gerekecektir.