Maslak Açık Dişçi

Maslak Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0539 857 92 02

istanbul nöbetçi dişçi

Bu uygulama öncesinde hastalardan bazı ultrason grafikleri çekilmektedir. Çene ve ağız yapısına yönelik çekilen üç boyutlu bilgisayarlı tomografilerle, vidaların yerleştirilmesi planlana noktanın hacmi kolay bir şekilde saptanır.

1.) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi, tüm uygulamalar garantili olarak hızlıca yapılmaktadır.
2.) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3.) Maslak nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
4.) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5.) Acil dişçi telefon numarası
6.) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır.
7.) Maslak çocuk diş çekimi ve dolgusu tedavisi.

Eğer tüm koşullar sağlanmışsa, vidaların yerleştirileceği bölge, lazerle açılır. Böyle bir uygulamanın olması tedaviyi yaptıracak kişilere birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz. Yapay diş kökü tedavisi hastaların çene kemiklerinde yapılan bir uygulamayla mümkündür. Lazerle implant işlemi sırasında sadece ilgilenilen bölgede işlem yapılır ve hem diş eti hem de çene kemiği, operasyonun bitmesinin ardından kolay bir şekilde iyileşecektir. Böyle bir sonucun olması da şüphesiz ki tedavi süresini kısaltacaktır.

Lazer uygulamasıyla yapılan tedavide hastanın çene kemiğine zarar verilmediğinden dolayı kemiklerin iyileşme süreci de maksimum düzeye çıkar. Bu durumda çene kemiğine yerleştirilen vidaların kemikleşme süresi de oldukça kısa bir zaman alacaktır. Üç boyutlu tomografi ile hastanın çene kemiği incelenen lazer uygulamasında, diğer görüntüleme tekniklerine göre kemik yoğunluğu anlaşılabileceği için, sorunsuz bir tedavi süreci hastaları bekliyor olacaktır. Bu uygulamanın kullanılmasında en büyük avantaj tek diş kaybı yaşayan hastalarda olmaktadır. Çünkü bu hastalara lazerle implant uygulaması yapılarak, sadece bir kaç saat içerisinde daimi dişleri kazandırılır.

Cerrahi operasyonlara karşı cesareti olmayan kişilere sevindirecek olan bu tedavide herhangi bir dikiş söz konusu değildir. Dişlerin konumu, çene kemiğinin sağlığı ve de diş sayısına göre kısa sürelerde sonuca ulaşılan bu tedavide de başarı oranı oldukça fazladır. Tedavi sürecini etkileyen birincil faktör kullanılan malzemelerin kalitesi, daha sonra da uygulamayı yapan hekimlerin tecrübeleridir. Çünkü bu tedavi baştan sonra bir işçilik gerektirmektedir. Bundan dolayı tedavinin uygulamasını yapacak olan hekimin iyi bir şekilde seçilmiş olması gerekmkele beraber kaliteli malzemelerle bu tedavi sonuca ulaştırılmalıdır.