Acıbadem Açık Dişçi

Acıbadem Diş Hekimi – Acil Diş Hastanesi Tel: 0539 857 92 02 Nöbetçi Dişçi

Her zaman açığız..

istanbul nöbetçi dişçi

Çocuklarda süt dişlerinden sonraki safha yani, kalıcı dişlerin çıktığı dönemde anne babaların çocukların ağız yapılarında herhangi bir problem fark ettiklerinde en kısa zamanda bir ortodontist uzmana gitmeleri gerekmektedir. Özellikle kalıcı dişlerin çıktığı 7-12 yaş aralığında oluşan bu tür patolojik durumlara müdahale edilmesi gerekmektedir.

1) Acıbadem 7 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3) Nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
4) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5) Acıbadem acil dişçi telefon numarası
6) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır…
7) Çocuk diş doktoru kliniği bulunmaktadır.

Ağız ve Dişlerdeki Yapısal Bozukluklar Nelerdir?

Ağız ve çene yapısında bozukluk ve estetik ile ilgili bir durum söz konusu ise öncelikle bir diş hekimine gidilmesi gerekmektedir. Öncelikle bozukluk olup olmadığı, çenenin yanlış kapanması, çürük alttan eğri çıkmış veya üst üste çıkmış dişler varsa bunların teşhis ve tedavisinin yapılması gerekir. Ardından bir ortodonti uzmanına giderek bu bozukluğun giderilmesi sağlanmalıdır.

Ortodonti uzmanı panaromik röntgen çekilerek dişlerin kökleri incelenir. Gerekirse ağız yapısının normale dönmesi için birkaç tanesini çekebilir. Bunun ardından bir takım ölçüler alınarak diş teli tedavisinin nasıl ve hangi seviyede olacağı belirlenir. Hastanın teli ne kadar süre ile kullanacağı ortodontist tarafından belirlenir.

Diş Teli Çeşitleri

Ortodonti de kullanılan diş tellerinin birçok çeşitleri bulunur. Braket adı verilen tellerin, metal olanları, arka tarafa takılan braketler, görüntü açısından estetik olan braketler, şeffaf braketler ve renkli braketlerdir.