Eminönü Açık Dişçi

Eminönü Diş Hekimi Tel: 0539 857 92 02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Oldukça kalabalık ve yoğun bir semt olan Eminönü, her alanda olduğu gibi sağlık kuruluşları açısından da oldukça gelişmiş bir şehirdir. Her türlü tedavi yönteminin uygulandığı devlet hastaneleri haricinde özel hastanelerde oldukça çoğunluktadır.

– Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
– Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
– Gece açık diş tedavisi protez tamiri
– Eminönü Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
– Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.,
– Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Diş ve diş eti hastalıkları en sık karşılaşılan sağlık sorunlarındandır. Fakat bu tip rahatsızlıklar günlük yaşantıyı direk etkilemediği için fazla önemsenmemektedir. Bu yüzdende kontroller ihmal edilir. Ancak unutulan bir nokta var ki o da ağızın sindirimin başlangıcı olduğudur. Yani ağız bakımının ihmal edilmesi beraberinde dişlerin sağlığının bozulmasına ve sindirimle ilgili sıkıntılar yaşanmasına sebep olabilir.

Gün içerisinde tüketilen tüm besinler ağız yoluyla sindirilir. Bu da çiğneme fonksiyonunun önemini vurgulamaktadır. Tükürük bezlerinden salgılanan sıvıyla besinler yumuşatılarak sonrasında çiğneme fonksiyonuyla parçalanır ve sindirilebilmesi için hazır hale gelir. Tüm bu işlevlerin yerine getirilebilmesi için de her organın sağlıklı olması gereklidir.

İşte tam bu evrede ağız ve diş bakımları devreye girer. Sindirim dışında konuşma, gülme gibi yetilerde ağız yoluyla gerçekleştirilir. Bu işlevlerde insan yaşamında son derece önemli fonksiyonlardır. Eğer ki dişlerde sorunlar yaşanmaya başlanırsa katı besinlerin parçalanması zorlaşabilir, konuşma esnasında güçlük çekilebilir hatta telaffuzlarda sıkıntılar yaşanabilir.

Ağız sağlığında genellikle iki hastalıkla karşılaşılır. Bu hastalıkların erken teşhisi için polikliniklere gidildiğinde iyileşme şansları daha yüksektir. Ancak uzman bir diş doktoru kontrolü yaptırılmadığında diş kaybına kadar varabilen sonuçlar yaşanabilir. Her ne olursa olsun evde yapılan bakımlarla birlikte bir sorun yaşanmasa dahi uzman diş doktoru kontrolünden geçilerek gerekli bilgiler her zaman alınabilir. Bu sayede ağız ve diş sağlığı çok daha uzun ömürlü korunabilir.