Kabataş Açık Dişçi

Kabataş Acil Diş Hastanesi 7/24 Saat Nöbetçi Dişçi Tel: 0539 857 92 02

istanbul nöbetçi dişçi

Akıl dişi veya 20’lik diş en son çıkan dişler olarak da tanımlanabilir. Bu dişler genelde 20 yaş üstü insanlar için geçerli olsa da aslında yanlış bir tabirdir. Vücut yaşı ya da ergenlikle alakalı olan bir durumdur.

– Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
– Full time çocuk diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
– Gece açık diş tedavisi protez tamiri
– Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
– Kabataş cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.,
Beşiktaş acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Bazı insanlarda 15 bazı insanlar da 25 yaşında bile çıkabilir. Hatta çene de gerekli genişliğe sahip olmayan insanlarda hiç çıkmaya da bilir. Bu durum insanlar için hem olumlu hem de olumsuz bir durum oluşturabilir. Eğer çene yapınız gerekli olgunluğa ulaştıysa bu 20’lik dişin çıkabileceği anlamına gelir. Bu süreç yavaş yavaş gelişen ve ağrılı geçen bir süreçtir. Dişlerinizin dışarı çıkması başladıkça çenenizde bulunan deriyi kesip yavaş yavaş çıkmaya başlar.

Eğer çeneniz gerekli genişliğe sahip değil ise diğer dişlerinizi de itekleyerek yerinden oynatacak ve diş sıranızın kaymasına, dişlerinizin üst üste binmesine, dişlerde çarpıklıklara neden olacaktır. Bu olumsuz durum da sizin sağlığınızdan olmanıza neden olacaktır.

20’lik dişin yaratmış olduğu bir diğer olumsuz durum ise diş çekimi esnasında yaşanılan ağrılı süreçtir. Bu dişler arkada alt ve üst olmak üzere toplamda 4 tanedir. Her biri farklı zamanlar da ya da aynı zamanlar da çıkmaya başlayabilir.

Farklı farklı zamanlar da çıkan 20’lik dişlerde sürekli bir diş çıkarma işlemi olduğu için uzun bir süre ağrılar içinde kalabilirsiniz. Ayrıca ayrı ayrı zamanlarda çıkan dişler için her birini çektirmek zorunda kalacağınızdan sürekli bir dişçiye gitme durumunuz olacaktır. Ve bu durum sizde sürekli bir zaman ve maddi kayba neden olacaktır.

Bunun için 20’lik dişlerinizin hepsinin çıkmasını bekleyebilir ve bir anda hepsinden kurtulabilirsiniz. Bu bekleme süresi de olumsuz bir durum oluşturabilir. Bu olumsuz durum farklı zamanlar da çıkan dişleri beklerseniz dişlerinizde sürekli bir çarpıklık meydana gelecektir.