İstinye Açık Dişçi

İstinye Diş Hekimi Telefon: 0539.857.92.02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

İster ağrılı olsun ister kanal tedavi destekli, isterse de plastik destekli olsun dolgu malzemesi yapıldıktan sonra aynı gün içerisinde yenileme ve düzeltme işlemi uygulanabilecek kıvama getirilmektedir.

1-) 24 saat ağrısız diş çekimi, hiç bir şekilde hissetmeyeceksiniz.
2-) Gece açık diş tedavisi & kanal tedavisi (bu uygulamalar günün her saati yapılıyor)
3-) İstinye nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları,
4-) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi,
5-) Acil dişçi telefon numarası
6-) Bayram ve tatil günlerinde açık çocuk diş terapisi vs. bulunmaktadır.

Bu dolgular zamanla dişin durumuna göre çökmeler meydana getirebileceği için diş hekiminiz bir seansta değil birkaç seansta düzeltme işlemini bitirirse dişleriniz o kadar estetik görünüme sahip olmuş olur. Ayrıca dolgu dişinde ömrü uzun olacağından sizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bu beyaz dolgu dişlerinde genellikle ön dişlerin yenilemesi yapıldığı için kullanıcıların dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Dolgu uygulanan dişte ısırmalar sonucu oluşacak kuvvetlerden ötürü sert cisimleri kullanarak dolgu dişinde zorlamalar yapmamalısınız. Sonuçları kötü olabilir.

Bu sert cisimlere karşı yapmış olduğunuz zorlamalar sonucu dolguda çatlamalar ve kırılmalar meydana getirebilirsiniz. Ayrıca yemenize ve içmenize mutlaka ve mutlaka dikkat etmelisiniz. Boyayıcı özelliği taşıyan yiyecekler dişlerde boya bırakarak dişlerin renk değiştirmesine neden olabilir. Bir diğer önemli durum ise diş bakımı uygulamasında diş fırça seçiminin doğru yapılmış olmasıdır. Diş fırçasının sertliği dişte aşınma oluşturacak ve dişleri zamanla yıpratacaktır. Bu aşınmalar zamanla dolgu malzemesini yıpratacak ve kırılmalara neden olacaktır. Bu yüzden dolgu malzemesi seçimi çok önelidir.

Bu bilgiler doğrultusunda dolgu yaptırmadan önce düzgün ve işinin ehli bir diş hekimin seçilmiş olması şarttır. Ayrıca dişlerinizde uygulanacak beyaz dolgu tedavileri için fiyat araştırması yapmalısınız. Beyaz diş dolgusu fiyatları her diş hekimine göre değişiklik göstereceği için cebinize en uygun olanı seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca diş hekimin önereceği bakımlar doğrultusunda ilerlemeniz sizin yararınıza olacak ve maddi kayıplar yaşamak zorunda kalmayacaksınız. Bu maddi kayıpların dışında olan ve en önemli durum olan sağlığımız ciddi oranda zarar görebilir. Bu yüzden seçimlerinizi daha özenli yapmalısınız.