Kurtuluş Açık Dişçi

Kurtuluş Diş Hekimi Telefon: 0539 857 92 02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Eğer ki tartar tarzı bir sorun meydana geliyorsa, öncelikli olarak bunların tedavi edilmesi veya düzeltilmesi hızır şekilde gerekmektedir.

. Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
. Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
. Kurtuluş gece açık diş tedavisi protez tamiri,
. Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi,
. Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.
. Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
. Çocuk diş çekimi ve dolgusu uygulaması!

Yeterli oranda kemik olup olmadığının belirlenmesi adına da bazı testler yapılmaktadır. Eğer ki kemiklerin yapısı yetersizse, o zaman farklı yöntemler ile kemikler kalınlaştırılır. Kemiklerin kalınlaştırılma işlemi esnasında kimi zaman yapılacak tedavinin süresini uzatabilmektedir.

Bu işlemlerin yapılmasının ardından ise artık sıra planlama aşamasına gelmiştir. İşlemlerin yapılacağı bölgenin dokusunda dikkatli bir inceleme yapılacaktır. Eğer ki bu dokuda herhangi bir sorun yoksa ve hastanın durumu bu tedavi için uygunsa, vidalı diş için kullanılacak çap bilgisi de belirlenmiş olacaktır. Gerekli olan incelemelerin yapılmasının sonrasında ise artık yapay diş için tedaviye de başlanır. Bu işlemde diş eti çok küçük bir kesik ile açılır. Oluşturulan bu yuvanın içerisine vidanın yerleştirilebileceği kadar bir çapta bölüm açılmış olur. Sonrasında ise protez işlemi hemen yapılmayacaktır. Çünkü ilk olarak açılan bu alandaki vidanın bulunduğu yere yerleşmesi gerekir. Genel anlamda bu süre 3 aydır. Doktorlar bu aşamada hastaların vida ile çene uyumu arasındaki son durum incelenmekte, protez işleminin yapılıp yapılmayacağına karar verilmektedir.

Yapılacak bütün işlemler lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ancak isteğe bağlı olarak hastalar genel anesteziyi de tercih edebilirler. Bunun içinse operasyon öncesinde kişilerin bu isteklerini mutlaka diş hekimlerine belirtmesi gerekmekte. Böylece öncesinde gerekli olan testlerin tamamı doğru bir şekilde yapılacaktır. Uygulamanın sonrasında kişiler ağrı ile karşı karşıya kalmayacaktır. Ancak bazı kişiler operasyonun ardından hafif bir ağrı duyabilirler. Bu durumda da diş doktoru kişiye hafif bir ağrı kesici vererek onun bu ağrısını giderecektir. Üstelik bu tedavi aşamasında kişiler en uygun fiyatları istemiş olduğu protez işlemlerini kullanabiliyor. Böylece artık diş eksiklikleri ya da protez uygulamaları için istenilen her türlü tedaviyi çok kolay bir şekilde isteyen herkes yaptırabiliyor.