Büyükçekmece Açık Dişçi

Büyükçekmece Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0539 857 92 02

Dişlerimizin orta kısmındaki sinir ve damarların olduğu bölgeye Pulpa ismi verilir. Taç kısmında başlar ve köklerin ucuna kadar iner.

– Büyükçekmece bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
– Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
– Gece açık diş tedavisi protez tamiri
– Büyükçekmece nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
– Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.,
– Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayıp çocuk diş çekim tedavisi için randevu alabilirsiniz.

Kök ucunda dallanmalar yaparak çene kemiğinin içindeki sinir ve damarlarla bağlantı kurar. Kan damarları ile canlılığını korur. Pulpadaki aşırı duyarlı sinir hücreleri vardır.

Ayrıca kökün etrafını kaplamakta olan kemiksi dokunun ismi Sement’ dir. Yüzde 65 i inorganik madde olan Sement sayesinde peridontal liflerin güçlü tutunmasını sağlar. Peridontal lifler, kökün çene kemiğine tutunmasını sağlayan dokulardır. Et çekilmelerinde Sement dokusu açığa çıkar. Diş eti sert lifli bir dokudur, kan dolaşımı ile beslenir. Uçuk pembe bir rengi vardır. Yanak ve dudak içini döşeyen 4-5 mm. lik dokuya mukoza adı verilir. Çene kemiğine organik liflerle bağlıdırlar Bu tutunma ise periodonsiyum sayesinde olur. Bunlar esnemesine imkân vererek çiğnemeyle oluşan kuvveti çene kemiğine iletmektedirler. Diş eti iltihaplanınca periodonsiyuma kadar ulaştığında bu dokuda yıkım gerçekleşir. Bu doku iltihaplanırsa alveol kemiğinde de yıkım gerçekleşebilir. Diş tedavisini en modern araçları kullanarak yapmaktadır.

Hamilelikte sağlığa özen göstermekle bebeğin sağlığı da büyük ölçüde risksiz olur. Hamilelikte beslenme doğacak olan çocuğun dişlerinin iyi gelişmesi için önemli olduğu kadar doğduktan sonraki beslenme sürecindeki emzirme sürecinde de bebeğin açısından doğru olur. Çocukların erken yaşta fırçalamayı öğrenmeleri, eğer çürükleri varsa hekimden korkmadan tedavi olmayı öğrenebilmesi ileride oluşacak hastalıkları da önleyecektir. Koruyucu hekimlikte tedaviye erken yaşta başlamak önemlidir. Çocuklar ne kadar erken yaşta hekimiyle tanışırsa ileride oluşacak hastalıklara karşı daha dirençli olacaklardır. Çocuklarınızı oyun çağındayken gülmeye özendirerek sağlıklarına katkıda bulunur.