Bahçelievler Açık Dişçi

Bahçelievler 24 Saat Açık Dişçi – Acil Diş Hastanesi Telefonu: 0539 857 92 02
Nöbetçi Diş Kliniği

Bahçelievler açık dişçi tüm dişlere uygulanan porselen diş kaplama tedavileri mevcuttur. Tedavi süresi oldukça kısadır. Hoş görünen bir uygulamadır fakat kullanımı zordur.

Bahçelievler Acil Diş Hastanesi Neler Yapar?

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi
B| Bahçelievler gece açık diş kanal tedavisi,
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası.
G|- Çocuk diş çekimi işlemleri.

Tam anlamı ile yapıştırılmadığından yemek yeme sırasında zorluk çıkarabilmektedir. Porselen diş çeşitleri bu 4 yöntemden oluşmaktadır. Uzmanlar tarafından tavsiye edilen en kaliteli ve güvenilir yöntem zirkonyum ile yapılan porselen kaplama çeşididir.

Porselen kaplama yaptırıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edilmesi porselen kaplamanın daha uzun süreli kullanılmasına yardımcı olacaktır. Başlangıçta alışma sürecinde zorluklar yaşanabilmektedir. Fakat bu bir süre sonra normal bir hal alacaktır. Bu süreçte dişlerin temizliğine ekstra önem verilmelidir. Her gün fırçalama işlemi yapılmalı ve diş ipi kullanılmalıdır.

Bahçelievler 7/24 Saat Açık Dişçi

Eğer geceleri diş sıkma gibi bir sorun varsa mutlaka bir uzmana danışılmalı ve ağız yapısına uygun bir koruyucu alınmalıdır. Önlem alınmadığında kaplama yapılan yüzeyde sıkıntı yaşanabilmektedir. Porselen diş tedavisi sonrasında hafif bir ağrı oluşabilir. Bu son derece normaldir. Fakat uzun süre geçmeyen bir ağrı söz konusu ise mutlaka bir uzmana gidilmesi gerekmektedir.

Porselen çürük diş çekimi fiyatları çeşidine göre değişiklik göstermektedir. En pahalı olan yöntem zirkonyum porselen kaplamadır. Zirkonyum ülkemizden çıkarılamayan bir maden olduğundan yurtdışından getirilmektedir. Buda tedavi ücretlerinin artış göstermesine neden olmaktadır. Daha uygun bir porselen kaplama isteyenler ise metal kaplamalara ya da tüm dişlere aynı anda uygulanan kaplama çeşitlerine yönelebilirler.

Fakat bu yöntemlerinde kendine göre dezavantajları vardır. Örneğin; metal kaplama sadece arka dişlere uygulanabilmektedir. En garanti porselen kaplama yöntemi zirkonyum ile yapılan kaplamadır. Bu yöntem biraz pahalı olsa da sonucu en başarılı olan kaplama çeşitlerinden birisidir. Porselen kaplamada fiyatlar uygulama yapılacak olan diş sayısına göre belirlenmektedir. Tedavini yaptırılacağı sağlık kuruluşunun bulunduğu semtte fiyatlar üzerinde etkili olacaktır.

Bahçelievler ağız diş sağlığı merkezi

İlçe ve çevresi, Bizans İmparatorluğu döneminde tarım ve bağcılık faaliyetlerinin yoğunlaştığı anlar olup, Hepdemon diye anılmaktaydı. Hepdemon, Rumeli’den gelen kervan ve askeri konvoyların İstanbul’a geçiş güzergâhı üzerinde bulunuyordu. Burada birçok imparator sarayları, kiliseler ve konutlar inşa edilmişti. Topraklarının genişliği, İstanbul’a yakınlığı ve bol suyu sayesinde bir karargâh haline gelmişti. Büyük depremlerde halk bu bölgeye kaçar ve afetin dinmesine kadar bölgede kalırdı. Ayrıca Hepdemon, başkente ve Marmara kıyılarına yakınlığı yüzünden çok rağbet gören yazlıklardan birisi olmaktadır.

Hepdemon kiliseleri meydanında Ayios, İonnis, Evangelistis ve Vaktitis kiliseleri çok meşhurdur. Bu kiliselerde imparatorlar taç giyerlerdi. Tarih boyunca Rum Ortodoksların tarım alanı olan ilçe toprakları, Türklerin İstanbul’u fethetmesiyle zaman içinde terk edildi. Bölge, Osmanlılar zamanında Bakırköy ve Yeşilköy’deki küçük bölgeler dışında tamamen sahipsiz kaldı. Osmanlı Devleti İstanbul’daki toplumsal ihtiyaçları vakıf yoluyla karşılandığından devlet bünyesinde kentsel sorunlara eğilmek üzere ayrıca örgütlenmeye gerek duyulmamıştır.

2. Meşrutiyet’ten sonra, Hazine-i Hassa mallarını maliye hazinesine devrederken Bahçelievler ve civarındaki alanlar da bu mallar kapsamındaydı. Bu araziler 1912’den sonra bir komisyon tarafından değer biçilme yoluyla satılmıştır.

Cumhuriyet döneminde Avrupa ile ekonomik ilişkiler gelişince, demiryolları yetersiz kalmış yeni karayollarının yapımına hız verilmişti. Bugün Londra asfaltı olarak tanımlanan ve 2×2 şeklinde Bahçelievler’in kuzeyinden geçen yol bu arada yapıldı. Yol boyunca iskan ve istihdam alanları açıldı ve birçok mahalle bu yol boyunca oluştu.

1955-1960 dönemi belediye, karayolları, limanlar dairesi ve daha sonra devreye giren İmar İskan Bakanlığı ile ortak çalışmalar sonucu proje ve uygulamaların yoğun olduğu hareketli bir dönem olmuştur. 1959 yılında İstanbul İmar ve Planlama Müdürlüğü ve bu müdürlükçe üretilen çalışmaların denetim ve uygulamaya dönüşmesinin sağlanması için bir idare kurulu oluşturulmuştur. 1960’larda yetersiz kalan Londra Asfaltına ilaveten güneyden yeni bir yol, E-5 inşa edilmiş ve bu yol da Bahçelievler’i güneyden sınırlandırmıştır.

Patika boyunca birçok fabrika kurulunca yerleşim kent görünümü almaya başlamış ve büyük iskan alanı olmuş ve bugünkü Bahçelievler inşa edilmiştir. İlçe bu yıllarda idari açıdan Bakırköy’e bağlı olduğu için idari ve sosyal açıdan yetersiz kalmış ve ilçenin dışarı bağımlılığı artmıştır. 1978’lerden itibaren ilçede, devletin yapılaşma politikası yüzünden bugünkü görünümü olan yüksek binalar inşa edilmiştir. Buna rağmen Bahçelievler İstanbul‘un diğer ilçelerine göre daha az gecekonduya sahip ve yerleşim daha planlıdır. Gerçekten nezih bir kabileleşme durumu söz konusudur.