Beşiktaş Açık Dişçi

Beşiktaş Diş Hekimi Tel: 0539 857 92 02 – 7/24 Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

İstanbul’ un Boğaz kıyısındaki güzel ilçesinde bulunan klinik hizmetleri İstanbul geneline göre yoğun olarak bulunmaktadır.

Beşiktaş Nöbetçi Diş Tedavileri Hangileridir?

– Beşiktaş bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
– Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
– Gece açık diş tedavisi protez tamiri
– Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
– Beşiktaş 7 gün 24 saat cumartesi ve pazar günü açık çocuk diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.,
– Çocuk acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Açık Dişçi Faaliyetleri

Bulunduğu konum ve insan yoğunluğu sebebi ile her gün yüz binlerce insan buradan geçmekte çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu insan yoğunluğu eğlence için olduğu kadar da sağlık için de burayı ziyaret etmekte. Dişlerimiz, vücudumuzda bulunan en sert maddeleri bünyesinde bulundurmakta ve yıllarca zarar görmeden işlevini sürdürebilecek kadar da dayanıklı olmaktadır.

Ancak çağımızda değişen beslenme şekilleri, stres, sigara ve alkol gibi maddi manevi zarar kaynakları sebebi ile erkenden deforme olabilmekte ve çeşitli kontrol ve tedavilere ihtiyaç duyulabilmektedir. Ancak ilçe içerisinde bulunan Beşiktaş acil diş klinikleri dahilindeki son teknoloji cihazlar ile bu problemler uygun maliyet, acısız ve hızlı bir şekilde yapılabilmekte ayrıca vücudumuzun bu en sert yapılarını korumak için de gerekli yöntemler herkesin uygulayabileceği şekilde kolay ve pratik bir şekilde anlatılmaktadır.

Sindirimin ilk başladığı vücudumuzun bu kısmı içerisinde bulunan ve aslında yediğimiz her şeyi öğütmeye başlayan kısmı minedir. Diş minesi, tamamen kalsiyumdan oluşan ve yüzyıllar geçse daha dayanabilen vücudun en sert kısmıdır. Mine, cansızdır yani içerisinde iletimi sağlayan sinirler ve iletim kanalları yoktur bu sebepten yaşadığımız acılar diş minesinde değil altında bulunan diş köklerinde meydana gelmektedir.

Mine yavaş yavaş oluşan bir maddedir. Vücuda giren kalsiyum, yavaş yavaş organik ve yumuşak olan alt kısmın üzerinde birikir ve mineyi oluşturur. Hamilelik döneminde alınan ilaçlar yahut yararsız beslenme bebekte kötü bir ağız yapısına sebep olabilir. Her zaman bekleriz efendim.

Beşiktaş Dişçi

Bunun gibi ağrıların yaygın nedenlerine; çürükler, diş aşınmaları, diş eti hastalıkları, gömülü dişler, apseler, sinüzit ve yumuşak doku gibi durumlar gösterilebilir. Toplumumuzda en sık olarak rastlanılan neden, diş çürükleridir. Ağrı çok daha farklı bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Kesin tanısı ve bu doğrultuda tedavinin başlatılması için zaman kaybetmeden kliniğimizden randevu almanız gereklidir.

Diş Kırıkları
Genel olarak çocuklar başta olmak üzere diş kırıkları ile genellikle travma kaynaklı meydana gelir. Travma veya bir darbeye bağlı olarak dişiniz kırılmışsa, acilen diş hekiminizi görmeniz ve tedavinizi başlatmanız oldukça önemlidir. Bu sorun; yetişkin ve çocuk diş kırıkları başlıca sebepleridir.

Süt dişi kırılmaları
Bebeklerde görülen süt dişi kırılması ve yaralanmaları, yetişkinlere göre farklılık gösterir. Süt dişlerin travma sonucu kırılması durumunda; süt dişlerin altından gelen daimi dişlerden dolayı, diş hekiminiz daha farklı prosedürler uygulayacaktır. Bu süreçte diş hekiminizin öncelik vereceği nokta; alttan gelecek diş jermini korumak ve bu dişin sağlığını göz önünde bulundurmak olacaktır. Alttaki dişi tehlikeye atacak durumlarda; süt dişinin çekilmesi ya da yerine yerleştirilmemesine karar verilebilir. Yine diş hekiminiz uygun görür ise gelen süt dişini yerine yerleştirip, yanındaki dişleri splint yaparak ilaç reçete edebilir. Bu süreçten sonra yine kontrol yapılması gereklidir.

Dudak – yanak yaralanmaları
Yara olan bölge ılık su ile yıkamalıdır. Kanama var ise de gazlı bez ile basınç uygulayarak en yakın diş hekimine başvurmanız önemlidir. Mevcut ise soğuk kompres de uygulayabilirsiniz. Bunların hepsini kendiniz yapabilirsiniz.

Beşiktaş Tarihçesi

Beşiktaş tarih boyunca birçok adla anılmıştır. Bunun temel nedeni Osmanlı dönemine kadar sürekli bir yerleşim yeri niteliği kazanamamasıdır. Dolayısıyla zaman içinde çeşitli olaylara, buradaki önemli yapılara ya da anıtlara göre adlar almıştır.

Çeşitli tarihçilere ve Beşiktaş’ın sakinleri arasında yaygın olan ve yazılı kaynaklarla da desteklenen bir teze göre adının aslı Beştaş’dır; Barbaros Hayreddin Paşa’nın gemilerini bağlamak üzere diktirdiği beş taş direk anlamındaki “beştaş”tan bozularak bugünkü adını aldığı kabul edilir.

Beşiktaş’ın adına ilişkin en ciddi incelemeyi yapan ordinaryüs tarihçi Mehmet Cavit Baysun ise eski kaynaklarda bu adın “Beşiktaşı” biçiminde geçtiğine dikkati çekerek Topkapısı’nın Topkapı’ya dönüşmesi gibi bu ilçenin halk ağzında Beşiktaş’a dönüştüğünü savlar.

Osmanlı öncesi dönemde, Kune Petro (taş beşik), İasonion, Sergion ya da Dafne (Defne) olarak adlandırıldığı iddia edilir. Ayrıca Beşiktaş’ın diğer bir eski adının çifte sütun anlamında Diplokionion olabileceği de ileri sürülmekle beraber çağdaş tarihçilere göre bu yakıştırma doğru değildir. Zira söz konusu çifte sütunu ünlü İtalyan gezgin Cristoforo Buondelmonti’nin 15. yüzyılda yaptığı İstanbul haritasında Galata surlarının dışında bir yerde resmettiğine dikkat edilirse, ille de ilçenin Diplokionion olarak adlandırılmış olacağı anlamı çıkmaz. Kaynak wikipedia tarafından sağlanmıştır.