Harbiye Açık Dişçi

Harbiye Dişçi – Acil Diş Hastanesi Telefonu: 0539 857 92 02
Nöbetçi Diş Hekimi

istanbul nöbetçi dişçi

Tedavide Kullanılan Dolgu ve Çekim Ekipmanları Nelerdir?
Görünmeyen diş tellerinin üretimine 2000’lerin başında başlanmıştır. Bulunuş amacı diş tellerine karşı oluşmuş ön yargıyı kırmaktır. Genelde tellere karşı her kişinin bir ön yargısı bulunmaktadır.

-| Tam zamanlı açık çocuk ve genç diş dolgusu tedavisi,,
-| Gece açık diş kanal tedavisi
-| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
-| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
-| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
-| Harbiye acil dişçi telefon numarası.

Bu ön yargılar toplum sayesinde oluşur. Tellere karşı ön yargısı oluşmuş bir kimsenin tel takması ön yargıyı kırmadan olanaksızdır. Ön yargıyı kırmak içinde bilim insanları bazı yöntemler geliştirmiştir. Bu yöntemler içerisinde içten monte edilmeli teller ve seramik teller keşfedilmiştir bu teller dışarıdan bakıldığı zaman belli olmamaktadır. Buda toplum içerisinde rahat hareket edebileceğiniz anlamına gelir.

İçten monte edilmeli teller dişlerin ön kısmından değil arka kısmında monte edilerek takılır. Dişlerin arkasında kalan teller dışarıdan bakıldığı zaman hiçbir şekilde fark edilmez. Ön yargısı yüksek olan insanlar için genelde tercih edilir. Görünmeyen diş teli fiyatları açısından bakıldığında en yüksek fiyatı bu teller içermektedir. Dışarıdan bakıldığı zaman görünmeyen bir diğer diş teli ise seramik destekli diş telleridir. Seramik görüntüsü sayesinde dışarıdan bakıldığı zaman diş rengiyle uyumlu olduğu için fark edilmezler. Bu fark edilmeme insanlar da ön yargıyı biraz olsun azalttığı için bu telleri tercih edilebilir kılmaktadır.

Fiyata etkiyen birçok faktör vardır. Bu faktörler kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Etkileyen durumlar içerisinde kullanılacak telin kalitesi, diş hekimin işçilik payı, tel takılacak dişin genel durumu, diş hekimin klinik faktörü gibi durumlar fiyatı etkilemektedir. Bu durumlar sayesinde fiyatlar azalabilir ya da artış gösterebilir. Maliyetleri etkileyen en büyük etken diş hekiminin durumudur. Diş hekimin sektördeki kalitesi işçilik fiyatlarını etkilediğinden dolayı en önde gelen durum içerisinde yer almaktadır.