Ortaköy Açık Dişçi

Ortaköy Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0539-857 92 02

istanbul nöbetçi dişçi

Dişlerimiz vücudumuzun en önemli bölgelerinden biridir. Burada meydana gelecek bütün ağrılar vücudumuzun çok fena şekilde derinden etkilemektedir.

* Bayramda ve tatil günlerinde açık diş terapisi,
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti —
* Ortaköy gece açık diş tedavisi protez tamiri
* Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
* Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var,
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
* Çocuk diş çekimi ve dolgusu + koruma işlemleri.

Ağrı başladığı zaman canınızdan can gidiyormuşçasına acı çekersiniz bazen elde olmayan durumlardan dolayı ağrılar meydana gelebiliyor fakat genel olarak doğru bir bakım uygulamadığımızdan dolayı dişlerimizde problemler ortaya çıkabiliyor. Düzenli olarak sabah ve akşam olmak üzere günden 2 kere dişlerimizi fırçaladığımız zaman oluşabilecek sararmaların, çürümelerin de bir nebze olsa önüne geçebiliriz.

Günlük düzenli fırçalamalar ve haftada bir ağzımıza bakım yaptığımız takdirde daha sağlıklı dişlere sahip olabiliriz Dişlerimizin sağlığı için dengeli beslenmede oldukça önem taşımaktadır. Düzensiz ve sağlıksız beslendiğimiz zaman vücudumuzun ihtiyacı olan protein ve vitaminleri alamadığımızdan dolayı diş kayıpları meydana gelebilir. Alkollü içecekler, sigara kullanımı, çok fazla şekerli tatlılar tüketilirse dişlerimiz çürümeye başlar. İlk aşamalarda dişinizin çürümeye başladığının farkında olamayabilirsiniz. Zaman ilerledikçe çürüyen iş ağrıya neden olur ve böylelikle farkına varabilirsiniz. Dişinizin kurtarılabilme ihtimali var ise küçük operasyonlar ile müdahale yapılabilir. Eğer ki çürük olan dişiniz, dişinizim köküne doğru ilerlemeye başladıysa bu aşamada kanal tedavisi uygulanması gerekmektedir. Bu tedavi süreci çok kolay olmasa da sağlığınız açısından bakıldığında sizleri daha kötü ağrılardan ve bakterilerden koruyacaktır. Çürük olan dişinize herhangi bir tedavi uygulamadığınız zaman sağlıklı olan dişlerinize de zarar verecektir. Bundan dolayı onlarda çürümeye başlayabilirler.

İlk öncelikle diş hekiminiz ile tedaviye başlamadan önce dişlerinizin filmi çekilir. Bu sayede diş hekimi daha rahat bir tedavi süreci planı ayarlayabilme olanağına sahip olur. Çok uzun bir süre zarfına ihtiyacı olmayan bu tedavi yönteminde kısa zaman da çürük dişlerden kurtulabilirsiniz. Aynı zaman da fazla derecede acı veren bir operasyonda değildir.