Beyazıt Açık Dişçi

Beyazıt Diş Hekimi Telefon: 0539 857 92 02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Minenin alt kısmında bulunan dentin yapı taşıdır. Esas kısmı oluşturan ve fil dişi denen kısmı ihtiva eder. Duyarlı yani sinirlere sahip organik bir maddedir.

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,
B| Gece açık diş kanal tedavisi,
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Beyazıt Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası.

Yetişkin bir insanda dentin maddesi yoğunluktadır. Bu sebepten küçük çocuklarda genellikle diş çekimi olarak vakalar olurken yetişkin insanlarda daha operasyonel işlemler gerçekleşmektedir. Kliniklerimizde bu tür işlemler hızlı ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Dentin içerisinde bulunan binlerce mikro kanalcıklar ile iletim sağlar. Kaplama, dolgu gibi operasyonlar için dentin inceltilir ve bu kanallar ortaya çıkar ise hassasiyet problemleri ortaya çıkar ve acı, tatlı gibi hisler yoğun olarak hissedilir. Açık olduğu müddetçe ağrısız günlere merhaba diyeceksiniz.

Mine, dentin gibi maddelerin iç kısımda bulunan dayanıklı yapılar olduğundan bahsetmiştik. Şimdi bu maddelerin bir araya gelerek oluşturduğu çeşitleri yapıları inceleyelim. Kesici dişler, alt ve üst kısımda bulunan uzunluk ve genişlik olarak büyük olan yapılardır. Ağıza giren maddeleri koparmayı ve küçük parçalara ayırmaya yararlar.

Köpek dişler, dört adet olup sağlı sollu sıralanmış simetrik yapılardır. Yine ağıza giren maddeleri koparmaya ve küçük maddelere ayırmaya yararlar. Azı dişleri, arkada bulunan ve sayısı olarak en çok bulunan yapılardır. Ağıza giren küçük maddeleri yutmaya uygun hale getirir.

Diş operasyonları çeşitli endikasyonlara göre çeşitlik göstermekte ve uygun tedavi çeşidi olarak uygulanmaktadır. Diş kliniklerinde her türlü implant, kanal tedavisi ve ortodonti gibi operasyonları hızlı, temiz ve güvenerek yaptırabilirsiniz.

Bu gibi tedaviler uzmanlık ve deneyim gerektiren önemli ve ince operasyonlardır. İlçemizde bulunan klinikler dahilinde en son teknoloji cihazlar ve ağız bakım maddeleri ile tanınmış hekimlerin tecrübesi sayesinde sağlığınıza güvenle kavuşabilirsiniz. Ayrıca uygun fiyatlar, operasyon sonrası kontroller ve merkezi konumları sayesinde huzurlu bir şekilde sağlınıza kavuşacaksınız.