Kızıltoprak Açık Dişçi

Kızıltoprak Dişçi – Acil Diş Hastanesi Telefonu: 0539 857 92 02
Nöbetçi Diş Hekimi

istanbul nöbetçi dişçi

Gece boyunca dinmek bilmeyen acılar dendiği zaman piyasada akla direk porselen ile dişlerin kaplaması yöntemi sürekli olarak hemen gelir.

* Bayramda ve tatil günlerinde açık diş terapisi,
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti —
* Kızıltoprak gece açık diş tedavisi protez tamiri
* Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
* Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var,
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
* Genç veya çocuk diş çekimi ve dolgusu + koruma.

Bu tedavi yönteminin temel amacı uzamamış çarpık dişlerin düzeltilmesinde, kırılmış, estetikliği bozulmuş, çürümüş dişlerin onarılmasında kullanılır. Genellikle en çok sararmış dişlerin kaplanmasında kullanılır. Dişleri sararan insanlar genellikle bu yöntemi tercih ederler. Bunun sebebi sararan dişi en kolay bu yöntemle beyazlatırlar. En hızlı yöntemler arasında yer almaktadır. Ayrıca implantların en üst tabakasını da bu kaplamalar oluştururlar.

Bu kaplamalar özellikle dikkat edilmesi ve dikkatli kullanılması gereken kaplamalardır. Kaplamalar yapıldıktan sonra gerekli özenli bakımı yapmanız gerekmektedir. Bu bakımları yapmaz iseniz porselenler de sararacak ve daha kötü sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabileceksiniz. Ayrıca dişini daha sert olan ürünlerle zorlamayacak ve dişlerinizi aşırı sıkmak zorunda kalmayacaksınız. Dişlerinizi aşırı derece de sert bir cisimle zorlarsanız dişleriniz zarar görecek ve kırılmak zoruna kalacaktır. Ayrıca sigara, alkol, gazlı içecek gibi ürünler dişlerinizin aşınmasına ve daha çok sararmasına neden olacağı için zararlı ürünlerin tüketimini bırakmak zorunda kalacaksınız. Aksi takdirde daha sağlıksız dişlere sahip olmak zorunda kalırsınız.

Porselen diş kaplama tedavi yöntemi kendine has kaplama markaları ile de çeşitlilik göstermektedir. Bu markaların üretmiş olduğu ürünlerin kalitesi ile piyasadaki fiyat aralıkları artmakta ve azalmaktadır. Metal takviyeli olan kaplamalar günümüzde en dayanıklı ve en uzun süre kullanıma sahip ürünlerdir. İçerdiği demir alaşımları ile kaplama daha mukavemetli bir özellik kazandırılmış olur. Bu yüzden piyasada genelde demir alaşımlı kaplama yaygın olarak kullanılır. Demir alaşımlı kaplamalarda piyasa durumuna göre de farklılık gösterebilir. Tabi bu durumlar diş hekimi koşulları ile de değişebilir. Ama tabi genelde piyasa koşullarında ki fiyatları metal kaplamaları üreten firmalar belirler.