Acil Çocuk Diş Doktoru

Çocuk Acil Diş Doktoru – Acil Çocuk Dişçi Tel: 0539 857 92 02 – Tüm Gün 7 24 Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Çocuk diş tedavilerinde en önemli konuların başında hastaların korku, endişe ve ağrı duymadan tedavi edilmesi gelmektedir. Pedodontinin uğraş alanı içerisinde; sağlıklı bebeklerin yanı sıra, çeşitli sistemik hastalıkları ve engelleri bulunan gençlerin tüm diş tedavileri de yer almaktadır. Özel bakım gerektiren bu hastalar ameliyathane şartlarında sedasyon veya genel anestezi altında tedavi edilirler. Özel bakım nedenleri; doktor fobisi, kalp problemleri, down sendromu, böbrek yetmezliği gibi sıralayabiliriz.

Çocuk Tedavileri İçin 24 Saat Hizmet

. Bayram ve tatil günlerinde açık çocuk diş tedavileri
. Nöbetçi 1-12 yaş diş ve bebek diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
. Full time7 /24 saat çocuk acil diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
. Gece açık bebek diş tedavisi protez tamiri
. Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var….
. Çocuk acil dişçi telefon numarası için 24 saat açık pedodonti diş kliniği personelini arayabilirsiniz.

Yaşadığınız sorunlardan da kurtulmak ancak profesyonel bir hekimin doğru teşhisi ile mümkündür. Bunun için sizlere her anlamda doğru tanı ve tedavi uygulayan, başarılı neticeler almanızı sağlayan adresle yola çıkılmaya özen göstermelisiniz. İstanbul`un bu bölgesi ve civarında sizler çürüyen, ağrı yaşadığınız, dolgu ya da kaplama yapılması gereken dişlerinizi işinin ehli çalışanlara emanet edebilirsiniz. Böylece daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürecek olmanın engellerini de geride bırakacaksınız.

Çocuk Ağız Diş Sağlığı

Titiz ve hassasiyet gerektiren bu tip ağız sağlığı çalışmalarında güvenin simgesi olan merkezlerle umduğunuzdan daha iyi sonuçlar alabileceğinizi de göreceksiniz. Bu sebeple Bayrampaşa acil diş kararınızı vermeden önce en iyi şekilde araştırma yaparak bir sonuca ulaşmanızın yararını da asla göz ardı etmemenizi söylemek isteriz. Düzenli olarak bakım yaptırmak dişlerimizi kontrol ettirmek ve olası problemlerin önüne en başında geçmek son derece önemlidir. Yapmazsanız siz bilirsiniz.

Çocuk ya da yetişkinlerin dişleri ile ilgili yaşadığı sıkıntıların giderilmesinde önemli bir unsur olan lazer ile tedaviyi de göz önünde bulundurmanın yarar getirecek seçenekler arasında olduğunu da bilmelisiniz. Bir hastanın ağız ve diş sağlığı ile ilgili doğru bilgilendirilmesinin de büyük önem taşıdığı bilinmektedir.

Süt ilk dişleri çıkmaya başladığı zaman anneler, çocuklarının diş gelişimlerini dikkatle gözlemlemelidirler. Süt dişlerindeki ortodontik bozukluklar ilerleyen zamanlarda herkes için çok tehlikeli olabilmektedir. Çocuk Ortodonti muayenesini 7 yaşında yapmak hem birey için hem de muayeneyi yapan hekim için çok uygundur. Eskiden insanlar tarafından garipsenen ağız içine yerleştirilen teller, teknolojinin gelişmesi ile görünmez hale geldi. Bu sebeple çocuklar tedaviye sıcak bakmaktadırlar. İlk olarak iç tarafa monte edilen bu teller zamanla teknolojinin de gelişmesi ile daha kişiselleştirebilir bir yapıya bürünmüştür. Ülkemizde ise lingual ortodonti yaklaşık 15 senedir uygulanmaktadır.

Hastalar, bu tedavi yönteminin daha kullanılmadığı zamanlarda dişlerdeki tellerin metalik olması ve kolayca başkaları tarafından fark edilmesi sebebiyle eski tip diş tellerine pek sıcak bakmamaktadırlar. Bu sebeple daha popüler olan görünmez diş telleri çoğu kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. Tedaviye başlamadan önce hastalardan alınan ölçüler, bilgisayar ile sadece size özel braketler yapılıyor. Bu braketler, kişiye özel olarak yapıldığından çapraşık ve bozuk yapıda olan dişlerin düzgün görünmesini sağlarken, dişleriniz için estetik bir görünüm de sağlar. Özellikle 13 yaş ortodonti tedavi yöntemi titizlik gerektirdiğinden, uzman hekimlerce yapılan tedavi ile çocuklar hayata daha farklı bakıyor. Bu sebeple kişilerin hayatı olumlu yönde değişiyor.

Diş tedavisi çok zor olduğundan uzmanlık gerektirmektedir. Yurtdışında bu tedaviyi yapan hekimler diş hekimliği eğitiminden sonra bir de çocuk ortodonti eğitimi için değişik programlara katılmaktadırlar. Hatta yaklaşık 2 yıl süren zorlu eğitimler de almaktadırlar. Ayrıca Dünya Lingual Ortodonti Derneği (WSLO) gibi birçok kuruluş bu teknik ile ilgili sınavlar açmaktadır. Sadece bu ileri düzeydeki eğitimi tamamlayan diş hekimleri ortodontist olabilir. Tüm diş hekimleri arasından sadece ’u ortodontisttir. Bu tedavi çok uzmanlık gerektirdiğinden tedavi için uzman bir hekim bulmanız şarttır.

Gelişen ve sürekli ilerleyen teknolojinin tüm bu konularda hekimlik hizmetleri desteklediğini de göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle radyografi ve tomografi çekimlerinde hem iki hem de 3 boyutlu cihazlardan yararlanılmaktadır. Doğru bir tanı için elzem olan bu makineler ile genel sağlık noktasında uygulanacak tedavi yolu da tespit edilecek ve kişi için en güvenilir yöntemlerin uygulanmasına geçilmektedir.

Çocuk Diş Bölümü Neye Bakar?
 • – Koruyucu diş tedavileri
 • – Çocuklarda beslenme ve ağız hijyeni eğitimi
 • – Süt ve daimi dişlerin restoratif tedavileri
 • – Dental travma tedavileri
 • – Yer tutucu uygulamaları
 • – Koruyucu ortodontik tedaviler
 • – Süt dişi çekimleri
 • – Endodontik tedaviler
 • – Kök ucu açık, gelişimini tamamlamamış daimi dişlerin tedavisi
 • – Kötü ağız alışkanlıklarının tedavisi (parmak emme, tırnak yeme vb.)
 • – Fissür örtücü uygulaması
 • – Flor uygulamaları gibi bakmaktadır.