İçerenköy Açık Dişçi

İçerenköy Diş Hekimi Tel: 0539 857 92 02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Ağrılı dişe dolgu malzemesi olarak kullanılacak olan ürünler kalitesine göre farklılık gösterebilir. Dolgu malzemeleri genelde dişe en yakın görünümde yapılmaya veya hazırlanmaya çalışılır.

. Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
. Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
. İçerenköy gece açık diş tedavisi protez tamiri,
. Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi,
. Cumartesi ve pazar günü açık çocuk diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.
. Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Eğer dişleriniz beyaz ise ve sert bir darbe sonucu dişte kırılma yaşadıysanız beyaz dişin yerine kullanılacak malzeme elbette dişe en yakın renkte olmak zorunda olacaktır. Bu yüzden dişteki renge en yakın dolgu malzemesini bulmak veya üretmek zor bir durumdur. Her diş hekiminde bulunmaz veya her diş hekimi renk uyumunu tutturamaz. Bu yüzden diş hekimi seçimi en başta seçilmesi gereken bir noktadır. Ayrıca bu ürünün zor bulunması ve meziyetli oluşu beyaz diş dolgusu fiyatları durumunu etkilemektedir.

Bu dolgu malzemesinin içinde plastik destekli bir plastik karışım vardır. Bu plastiklik dişe en yakın beyaz rengi verebilmektedir. Dolgu malzemesi ilk bulunuş dönemlerinde sadece ön dişlere uygulanabilir olsa da günümüzde büyük oranda geliştirilmiş olup çiğnemenin oluşturacağı kuvvetlere dayanıklı hale getirilmiştir. Bu yüzden günümüzde arka dişlere de rahatlıkla uygulanabilir bir dolgu yöntemi olmuştur. Bu dolgu yönteminde kırılmış dişe üst üste yavaş yavaş yerleştirilir ve her yerleştirme işleminden sonra ışın tabancası ile sertleştirilir. Katman tamamlama işlemi bittikten sonra gerekli düzeltmeler yapılır ve fazlalıklar alınır.

Orijinal dişe en yakın görüntü kazandırılmış olur. Bu beyaz dolguların amacı plastik oluşundan dolayı basınçlara karşı esner ve dişe zarar vermez. Ayrıca diş eti dokularına da zarar vermeden bakteri oluşumunu engeller. Sadece kahve, çay, kola gibi içecekler sonucu renginde bir miktar değişmeler meydana gelebilir. O sararmalar da günlük diş bakımları ile rahatlıkla giderilebilirdir. Bu dolgu malzemesi beyaz diş dolgusu fiyatları arasında da en pahalı olanıdır. Seçilmeden önce dikkat edilmeli ve uzman bir diş hekimi tarafından yaptırılmalıdır.