Maçka Açık Dişçi

Maçka 7 – 24 Saat Açık Diş Hekimi Tel: 0539 857 9202 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Bazı dişleriniz diğer mine tabakalarından çok daha uzun ömürlüdür. Bu alanda doğal insan dişlerinin ömürleri de göz önüne alındığında, standart bir insan dişinin bakımsız ömrü on yılken, protezinizin bakımsız ömrü on beş yıla kadar uzamaktadır.

* Bayramda ve tatil günlerinde açık diş terapisi,
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti —
* Maçka gece açık diş tedavisi protez tamiri
* Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
* Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var,
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
* Çocuk diş çekimi ve dolgusu + koruma.

Bu bağlamda, doğal dişlerinizden çok daha güçlü yapay dişlerinize implantlar ile kavuşmanız mümkün. Normal bir uygulama olan kaplamalarda bile metalle güçlendirilmiş porselen alaşımlarının bakımsız ömürleri ortalama on iki yıla kadar çıkar yani bu rakibini de implantlar fark atmaktadır. Üstelik, doğal bakımlarını yaptığınızda uygulamanızın ömürü çok daha uzun sürelere yayılmaktadır.

İmplantların bakımları son derece kolaydır. Ancak gündelik bakımlarına en uygulamalar ile hem protezlerinizin temizliğini sağlar hem de çok daha uzun süreler ağzınızda güvenle yaşayabilirsiniz. Peki nedir bu ek bakımlar? Normal olarak her insan günde iki defa dişlerini fırçalar. Bu fırçalamaları implantlarınıza da yapmanızı öneririz. Tek bir farkla, fırçalamanızın hemen sonrasında, bir bardak suya yarım çay kaşığı tuz koyup, bir dakika gargara yapmanız önerilir. Böylece, diş mineleri arasına giren bakteriler, tuz ile öldürülür ve bakterilerin ürettiği zararlı artıklar protezlerinize etki edemez. Her diş fırçalama ve akabinde yaptığınız gargara işlemleri sonrasındaysa beş dakika sakız çiğnemeniz günlük bakımınızı tamamlamanıza yeterli olacaktır.

İmplant alternatif avantajlarından bir başka avantaj olarak güçlü dayanım özelliğinden söz edebiliriz. Hali hazırda güçlendirilmiş bir metal çivi üzerine geçirtilen bu protezlerinizin mukavemet dayanımları oldukça güçlüdür. Basıncı homojen olarak içerisinde dağıtıp, her yerine eşit olarak yaymaktadır. Bu sayede, ne kadar sert bir şey yerseniz yiyin, proteziniz bu sert gıdanın yüksek basınç değerlerini içinde sönümleyip, kendisinin hasar görmesini engelleyecektir. Ancak, buna güvenip, çok sert besinleri yemeye kalkmayın. Çünkü her yapay uygulamada olduğu gibi belirli bir eşik değeri yapay dişlerinizde de vardır ve bu eşik değerinin aşılması ile protezleriniz kırılabilir.

Uygulamanın ortalama yüzü aşkın avantajı bulunmaktadır. Hangi sebepten ötürü bu tedavi seçeneğini tercih ederseniz edin, şunu bilin ki bu fiyatlara temin edebileceğiniz piyasadaki en kaliteli tedavi seçeneği kesinlikle implant uygulamalarıdır.