Yeniköy Açık Dişçi

Yeniköy Diş Hekimi Tel: 0539 857 92 02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

istanbul nöbetçi dişçi

Doğduğumuz andan itibaren gelişimlerini sürdüren dişlerimizin görevleri de oldukça çeşitlidir. Sindirim sisteminin belki de en önemli organlarından birisi olan dişlerimiz, yaşamsal faaliyetlerimiz adına tükettiğimiz besinlerin öğütülüp küçük parçalar haline getirilerek sindirime katılmasını sağlar.

* Bayramda ve tatil günlerinde açık diş terapisi,
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti —
* Yeniköy gece açık diş tedavisi protez tamiri
* Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
* Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var,
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.
* Çocuk diş çekimi ve dolgusu + özel florür koruma.

Yemek borusundan geçecek kadar küçük parçalara ayrılan besinlerin bir kısmı sindirime katılırken bir kısmıda ağız içerisinde ya da dişlerin arasında birikmektedir. Biriken bu besin artıkları ağız içerisinden ya da diş aralarından çıkarılmazsa, kişilerde önlenemez bir ağız kokusu meydana gelecektir. Konuşurken önce sizin daha sonra karşınızdakinin hissedeceği bu ağız kokusu sizleri sosyal hayattan uzaklaştıracaktır. Kokuları gidermek adına kullanacağınız bakım ürünleri ise bu kokunun ağırlığını daha da ortaya koyacaktır.

Temizlenemeyen dişler devamında da bazı sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir. Bunlardan en bilineni diş eti rahatsızlıkları ve diş çürükleridir. Temizlenemeyen dişlerde oluşan diş taşı ve plaklar, zamanla dişlerin çürümesine yol açar. Çürüyen bu dişler ise oldukça sancılı zamanları bizlere hazırlar. Böyle durumlarda bir diş hekimine başvurmamızda ise çoğu zaman bu durumun çözülmesi için sorunlu dişler çekilir. Çekilen dişlerle sorunun çözüldüğü sanılır ama tam aksine yeni sorunlar meydana gelir. Diş eksilmesi dediğimiz bu durumlarda da hastalar ağız ve diş fonksiyonlarını yerine getirebilmek ayrıca da estetik bir görünüşe sahip olmak için bazı tedavilere başvurur. Diş eksikliğinde kullanılan ve geçerliliği bulunan tedavilerde belki de en etkilisi olan implant yöntemi birçok hastanın şikayetlerine son vermiştir.

Yapay diş kökü tedavisi olarak da bilinmektedir. Bu tedavide hastaların çene kemiklerine vidalar yerleştirilir. Bu vidalar kişilerin sahip olacağı dişlere kök görevi görür ve hastanın sahip olduğu yeni dişlerin sağlamlığını artırır. Bu sağlamlık sayesinde dişleriniz çürümez ve nöbetçi bir kişiye ihtiyacınız kalmaz.