İmplant Diş Fiyatları

İstanbul Ucuz Kaliteli İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Yerli ve Yabancı Ömür Boyu Garantili

Vidalı diş olarak bilinen bir tedavi olup maliyetleri ise implant tedavisi için en çok merak edilen konulardan biridir. Ağız sağlığına dikkat etmeyen bireyler çevreden gelen uyarıları dikkate almayarak sağlam bir alanın kaybına yol açabilir.  Kurtarmak için en etkili çözüm ise bir hekime ulaşmak olurken tedavi süreci başlangıç gösterir. Eksik olan bölgenin görevini yerine getirmesini sağlamak için tedavi hastaya uygulanır.

Ağız sağlığına dikkat etmeyen bireyler çevreden gelen uyarıları dikkate almayarak sağlam bir alanın kaybına yol açabilir. Kurtarmak için en etkili çözüm ise bir hekime ulaşmak olurken tedavi süreci başlangıç gösterir. Eksik olan bölgenin görevini yerine getirmesini sağlamak için tedavi hastaya uygulanır. Ucuz implant fiyatları için bizimle iletişime geçin!

İstanbul Türkiye lamine diş fiyatları daima ucuz olmaktadır. Kullanılan emax marka ise her zaman kalitelidir.

İmplant Nedir ?

Bu soruya verilecek en uygun cevap ise kayba uğratılmış alanın fonksiyonlarını sağlaması için çene kemiğine yerleştirilen vidalardan yapay bir kök yapmaktır. Diğer uygulamalara nazaran daha güvenilir ve uzun ömürlü olan bu tedavi süreci hastaların iyileşmesini sağlayacaktır. İnsan vücuduna uyumlu olan ve yaşam boyu sorunsuz bir şekilde kullanılabilen bu uygulama da çeşitli nedenlerden dolayı görevlerini kaybeden bölgelerin yerine düzenli bir işlem sonucu yapım aşaması tamamlanarak hasta geri kalan sürede bakımını yapmak için bilgiler almalıdır.

Alman malı implantlar, Türk malı (Yerli)  yapay diş kökü ve bu konu hakkında detaylı bilgiler için hekiminize başvurmanız ve uygulama hakkında gerekli olan işlemleri süreç boyunca yerine getirmeniz gerekecektir.

Aksi takdirde tedavinin başarılı olmasından bahsedilemez. Çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan özel maddelerden oluşan vidalar kökte yerini almaktadır.

İstanbul içi nöbetçi dişçi arıyorsanız buraya tıklayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Ucuz implant diş fiyatları için iletişime geçmeyi unutmayın!

İmplant Hangi Durumlarda Uygulanır?

Daima eksik dişleri yerini doldurmak, desteklemek veya estetiği karşılamak amacıyla kullanılır. Aşağıdaki durumlarda her zaman yapılması gerekli durumlardandır.

1 diş eksikliği: Yapay dişin yerleştirileceği bölgedeki kemik yeterliyse, implantın üzerine diş kaplaması yapılarak eksik dişin yerine konulması için yapay kökler olabilir.

Tam veya bir kaç diş eksikliği: Bir kaç dişin eksik olması durumunda, vidalı protezler kullanılarak sabit veya hareketli protezler yapılabilir. Sabit protezler, implantlara vidalanarak sabitlenir ve hareketli protezlere göre daha rahat olmaktadır.

Çene ve yüz deforma: Çene ve yüz bölgesindeki defektlerin teşhissi tedavisi yapay diş kökü kullanılarak estetik görünüm yapılır.

Çene kemiği: Diş eksikliği olduğu zaman çene kemiğinde erime yapacaktır. Çene kemiği erimişse, tedavi öncesinde kemik grefti (kemik tozu)yapılması gerekebilir.

Oynar protez istemeyenlerde: İmplant, hareketli protez tercih etmeyen hastalar için ideal bir seçenektir. Hareketli protezlere göre daha konforlu ve kullanışlıdır.

İmplant tedavisi hastaya hafif bir sedasyon verilerek yapılır. İşlemden önce detaylı muayene ve röntgen gereklidir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alınır. Dental implantların yerleştirilmesi için iki seçenek vardır. Tek aşamalı işlemde vidalı protez yerleştirildikten sonra geçici başlık takılır. İki aşamalı işlemde ise dental implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Protez başlıklar daha sonra takılır. Her iki durumda da geçici bir köprü yerleştirilir ve alt çene için 3 ay, üst çene için altı ay iyileşme süreci beklenir. Bazen protez köklerin üzerine yeni yapılan dişler hemen takılabilir. Tedavi sonrası hasta güvenle gülebilir ve yemek yiyebilir.

implant nedir

İmplant Aşamaları Nelerdir?
  • Genellikle titanyumdan yapılan vidalar kullanılırken hekimler tarafından oldukça hijyenik ortamlarda cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir.
  • Hekimler steril ortamda görevlerini yerine getirirken cerrahi işlem sırasında lokal anestezi uygulanarak ilk adım başlar.
  • Diş eti açılarak çene kemiğine ulaşılır. Çene kemiğinden bir delik açılarak işlemin yapılacağı bölgenin yeri belirlenir.
  • Açılan boşluğa vidalanarak yerleştirilmesini sağlanır.
  • İşlem süreci sona erdikten sonra iyileştirme aşaması yer alırken yapılan alanın üzerine koruyucu bir kapak vida yerleştirilir.
  • Dikilerek kapatılıp uzun bir süre sonra beklenerek iyileşme sürecine girer.

İmplant aşamaları sorusuna verilen yanıt yalnızca bu kadar olmazken dikkat edilmesi gereken noktalarda bulunmaktadır. Tedavi sürecine başlamadan önce çene kemiğinizin bu işlem için uygun olup olmadığını sorgulayacaksınız.

Aynı zamanda kemik yapınızın da olması gerekirken sağlıklı durumda olması da önemli bir konu olarak karşınıza çıkaracaktır. Olumsuz bir durumla karşılaşmadığınız takdirde tedavinizin vereceği sonuçlar da aynı doğrultu da başarılı olacaktır. Kaybetmiş olduğunuz kısmın yerine yeni uygulamalar yapılarak uzun yıllar kullanabileceğiniz ve gücünü yeniden alacak bir işlemdir.

Ayrıca tedavi de kemiğin korunması da sağlanmaktadır. Çekilen bölgenin yer aldığı kemik dokusu zamanla işlev yapmadığı için erimeye başlayacaktır. Çekim sonrasında yapılan uygulama ile kemik erimesi azalacak ve ilerleyen zamanlarda tamamen ortadan kalkacaktır. Bu durum hasta için bir nevi iyi bir durum olurken kemik erimesi sorununun da önüne geçilmiş olacaktır.

İmplant Diş Fiyatları 2024

Bu tedaviyi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de ücretlendirme listesidir. Her zaman insanların doktor arkadaşlarımıza sorduğu soruların başında İmplant fiyatları, kullanılan malzeme ve kalite sınıfına göre 6.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Diş sağlığı oldukça önemlidir.

Yıl İstanbul İmplant Fiyatları
2024 Esenyurt 7.500 TL
2024 Küçükçekmece 7.200 TL
2024 Pendik 7.500 TL
2024 Ümraniye 7.000 TL
2024 Bağcılar 6.750 TL
2024 Bahçelievler  7.000 TL
2024 Sultangazi  7.000 TL
2024 Maltepe  7.200 TL
2024 Üsküdar  6.500 TL
2024 Başakşehir  7.500 TL
2024 Sancaktepe  7.250 TL
2024 Gaziosmanpaşa  7.000 TL
2024 Kartal  7.000 TL
2024 Kadıköy  6.800 TL
2024 Kağıthane  6.300 TL
2024 Avcılar  6.000 TL
2024 Esenler  7.400 TL
2024 Eyüpsultan  6.250 TL
2024 Ataşehir  7.500 TL
2024 Beylikdüzü  7.000 TL
2024 Sultanbeyli  7.300 TL
2024 Fatih  6.500 TL
2024 Sarıyer  6.600 TL
2024 Arnavutköy  6.600 TL
2024 Çekmeköy  7.250 TL
2024 Tuzla  6.900 TL
2024 Zeytinburnu  7.100 TL
2024 Büyükçekmece  6.500 TL
2024 Güngören  6.250 TL
2024 Bayrampaşa  7.000 TL
2024 Şişli  6.300 TL
2024 Beykoz  7.300 TL
2024 Silivri  7.500 TL
2024 Bakırköy  7.000 TL
2024 Beyoğlu  7.500 TL
2024 Beşiktaş  7.500 TL
2024 Çatalca  6.000 TL
2024 Şile  7.000 TL
2024 Adalar  7.500 TL
Kaliteli İmplant Fiyatları Kaç Liradır?

İnce bir çene kemiği üzerine yapılacak olan uygulama sonrasında kaliteli implant çalışması yapmak ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bunun yerine yapay kök tedavisi öncesinde ek olarak bazı tedavilerin yapılması gerekmektedir. Ayrıca ağız kısmında taş ya da tartar gibi sorunların olması durumunda da doktorlar öncelikli olarak ağızdaki sorunların giderilmesi adına çalışmalar yapmaya başlayacaktır. Kaliteli implant fiyatları ortalama 10.000 TL ile 15.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Bu durum da tedavinin sürecini uzatacaktır. Çenenin incelenmesinin ardından hangi ölçeklerde yapay kök uygulaması yapılacaksa buna uygun bir titanyum parça hazırlanacaktır. Daha sonrasında ise bu parça çenede açılacak olan oyuğa yerleştirilecektir.

Tedavi sonrası iyileşme süresi ne kadardır?

İyileşme adına yaklaşık olarak 3 aylık bir süreç geçmesi gerekmektedir. Sürecin geçmesi esnasında doktor tarafından belirtilecek olan detaylara dikkat edilmesi önemlidir. Çünkü enfeksiyon sorunu gibi sorunların kendini göstermesi demek, yapay kökün bulunduğu yerde sorunların oluşması anlamına gelecektir. Her türlü detaya dikkat edildiğinde hiç sorun olmadan işlemler tamamlanmış olur.

İmplant denildiğinde verecek bir cevabınız olacaktır ve bu tedavi yalnızca kemik dokusu gelişmiş kişiler için uygulanmaktadır. Yaklaşık olarak kemik dokusunun gelişmesi de 18 yaşı bulmaktadır. İşlem sürecinin başarılı olması tamamen çene kemiğiniz ile alakalı bir durumdur.

Ağız içine vermiş olduğunuz önemden vazgeçmeyecek alanın temizliğini özenle yaparak uzun yıllar kullanmayı hedefleyeceksiniz. Sigara kullanımı hem ağız sağlığınızı hem de vücut direncinizi olumsuz etkilerken sigara kullanımından uzak duracaksınız. Yapılan kısmın ömrü tamamen size bağlı olurken temizliğinizi aksatmayacak sigara ve alkol kullanmayarak dokunun zarar görmesini engelleyecek ve sararmasına fırsat vermeyeceksiniz.

Yapılan tedavi sonucunda doğal görünümünüzü bozacak bir aksi durum olmayacaktır. Ağız içindeki estetik görünüm psikolojik olarak sizi olumlu yönde etkileyecek ve hareketlerinizi kısıtlamak zorunda kalmayacaksınız. Gülüşlerini devreye sokarak yüzünüzün gözükmesinden korkmayacak özgürce hayatınıza kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Tedavi süreci implant diş fiyatları açısından çok fazla maliyetli değildir. Sağladığı kolaylıkları düşünerek yaşam boyunca kullanacağınız uzun süreli bir görünüme sahip olacaksınız.