Kemerburgaz Açık Dişçi

Kemerburgaz Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi Tel: 0539 857 92 02

istanbul nöbetçi dişçi

Ağrıyı çekerim yinede doktora gitmem diyenler için tuzlu suyla gargara yapmanın diş ağrılarına faydası da büyüktür. Sadece geçici mikropları temizler.

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,
B| Gece açık diş kanal tedavisi,
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Kemerburgaz bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası.
G| Çocuk diş çekimi ve dolgusu + fissür örtücü işlemleri.

Ayrıca iltihaplanmış dişiniz için de doğal bir antibiyotik tedavisi uygulayarak ağrıları geçirebilirsiniz. Bunun için evlerde kolayca bulabileceğiniz 1 ya da 2 diş sarımsağı ezin ve çürük dişin üzerinde bekletin. Dişlerdeki iltihabın yaptığı baskıyı bu uygulama azaltacaktır. Çünkü sarımsak ilaç yapımlarında da kullanılan doğal bir antibiyotik etkisine sahiptir.

Diş sorunlarınızdan dolay eğer kaplama ya da dolgu tedavisi uygulanmışsa ve bu bölgelerde meydana gelen ağrılar için de bahsettiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Ama tüm uygulamaları denemiş ve çözüm alamadıysanız öncelikle ağrının olduğu bölgeyi soğuk tutmaya çalışın. Bunun için soğuk bir suyla gargara yapabilir ya da temiz olduğuna güvendiğiniz bir buz parçasını sorunlu dişin bulunduğu yerde bekleterek bu duruma son verebilirsiniz. Buna rağmen ağrınızda herhangi bir düzelme olmadıysa bir doktora başvurmanız sizlerin faydasına olacaktır.

Şiddetli diş ağrısı çeken kişilerin kendilerince bulduğu çok yanlış yöntemlerde bulunmaktadır. Bunlardan en tehlikelisi ağrı kesici ilaçların sorunlu diş üzerinde bekletilmesidir. Bu kesinlikle yanlıştır ve ağrıyı geçirdiği de yoktur. Kimyasal katkılarla yapılan bu ağrı kesicilerle çözüm aramak istiyorsanız ilaçları önerilen dozlarda tok durumda yutmanız gerekmektedir. Eğer katlanabiliyorsanız ağrının geçmesi için bekleyin ama katlanılamaz bir hal aldıysa da en kısa sürede bir diş hekimine başvurun.

Diş ağrısı nasıl geçer sorusunun ise en net cevabı budur. Sorunlarınızın en kesin ve güvenilir sonuçlarını diş hekimleri yardımıyla elde edebilirsiniz. Herkesin başına gelmiş olan diş ağrısı problemi çok sancılı bir durumdur. Bundan dolayı bu rahatsızlıkla karşılaşmamak adına günde en az 2 kez dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir.