Okmeydanı Diş Hekimi Telefon: 0533 582 82 79 - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Muhteşem derecede dirençli olan dişleriniz çürümeye başladığında yapacağınız ilk işlem bir diş hekimine danışmaktır. Diş hekiminiz sizden diş röntgeni isteyecektir.

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,
B| Gece açık diş kanal tedavisi,
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Okmeydanı bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası.
G| Çocuk diş çekimi ve dolgusu + fissüre örtücü..

Daha sonra dişlerin durumu hakkında bilgi edindikten sonra size en uygun tedavi yöntemini seçecektir. Ya da dişiniz daha tam olgunluğa ulaşmadı ise sizi ileri bir tarihe kadar bekletecek ve dişin olgunlaşmasını bekleyecektir. Daha sonra oluşan dişin çekim süreci uygulanacaktır. Bu durumda farklılık gösteren bir durumdur. Her insanın 20’lik dişleri standart çıkmadığından dolayı doktorunuz ya ameliyat yöntemini seçecek ya da kolay bir diş çekimi gerçekleştirecektir. Bu sayılan nedenlerden dolayı 20’lik diş çekim ücretleri farklılık göstermektedir. Ayrıca bu süreç kesinlikle diş hekiminize danışarak geçirebileceğiniz bir süreçtir. Eğer dişçi fobiniz var bu durumun kesinlikle önüne geçmelisiniz. Bu dişlerin neden olacağı durumlarla karşılamak ve daha fazla ağrı çekmek istemiyor iseniz kesinlikle diş hekiminize danışmalı ve dişleriniz hakkında bilgi edinmelisiniz.

20’lik dişleriniz çıkarken ki dişlerinize uyguladığı kuvvetler sonucu dişleriniz birbiri üstünde kayma yapar ya da üst üste binme işlemini gerçekleştirir. Bu durumda size ekstra olarak maddi ve zaman kaybı yaşatacaktır. Bu dişlere tel kaplama, normal kaplama hatta üst üste binen işlerin çekilmesi ile implant tedavisinin uygulanması gibi daha da çok tedavi yönteminin uygulanmasına neden olabilir. Bu yüzden 20’lik dişler herkes için baş ağrısı uyandıran, gereksiz zaman kaybı yaşattıran ve aşırı derecede ağrılı geçen bir süreç olarak diş hekimler ve insanlar tarafından sevilmeyen bir süreçtir.

Aşırı derecede yaşayacağınız ağrılar yüzünden ciddi rahatsızlıkla yaşayabilir, geceleri uykusuz zamanlar geçirebilirsiniz. Bu ağrılı süreçleri yaşam istemiyorsanız gerekli zaman da ön tedbir alarak diş hekiminize danışmalı ve diş hekiminizin belirlediği işlemleri uygulamalısınız. Böylelikle ağrılı bir süreç geçirmek zorunda kalmayacak aksine daha sağlıklı bir dişlere sahip olacaksınız. Gereksiz maddiyat ve zaman kaybı yaşamak zorunda da kalmayacaksınız. Bu yüzden erken konacak teşhisler sizin yararınıza olacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak genç nesillere de ön ayak olup onları bilinçli yetiştirmede katkınız olacak ve onların daha da bilinçlenmesini sağlayacaksınız.