Aksaray Açık Dişçi

Aksaray Diş Hekimi – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi Tel: 0539.857 9202

Kişilerdeki çürük mine tabakası problemlerini hızlı şekilde son teknoloji ekipmanlı kliniklerimizde tedavi etmekteyiz. Çocuklar, tel takmayı çok sevmedikleri için renkli tellere daha çabuk ikna olurlar.

* Aksaray 24 saat bayram ve tatil günlerinde açık diş teşhis tedavi
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti,
* Gece açık diş tedavisi protez tamiri
* Aksaray Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi ve çocuk diş tedavileri yapılmaktadır.
* Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var,
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Dolayısıyla renkli teller en çok çocuklar tarafından tercih edilen tellerdir. Tedavi açısından diğer tellerden hiçbir farkı yoktur. Ancak renkli diş teli fiyatları diğerlerine göre biraz daha pahalıdır.

Renkli Tellerin Çeşitleri Nelerdir?
Ağız ve çene yapısının incelenmesi sonucunda tel takılmasına karar verilmiş ise, öncelikle ağız içinde yapılması gereken bütün tedaviler yapılır. Kanal tedavisi, çekimler vs. Bu işlemlerin ardından nasıl bir tel takılacağı tespit edilir. Şeffaf, metal veya renkli tel. Renkli tellerin diğer tellerden farkı renkli oluşlarıdır. Tedavinin süresi, temizlik ve bakımı diğer tellerle aynıdır.

Renkli Diş telleri
Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki, tel takılması tedavisini Sosyal Güvenlik Kurumu karşılamamaktadır. Bundan dolayı hangi teli seçeceğinize, karar vermeniz gerekmektedir. Renkli diş teli fiyatları, 3000 TL ile 7000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar bilgi amaçlıdır. Renkli telleri kullanma konusunda yeni uygulanmaya başladığı zaman, hastaların bazı önyargılı yaklaşımları vardı. Oysa renkli teller ile ilgili bu güne kadar bildirilmiş hiçbir sorun bildirilmemiştir. Ayrıca bu tellerin leke tutma özelliği bulunmaz. Fırçalama konusu hekim tarafından ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Bu durumda kullanılan özel fırçalar bulunmaktadır. Tellerin bakım ve hijyenin sağlanması için özel olarak satılan bu fırçalar kullanılmalıdır. Renkli diş teli fiyatları, tedavinin durumu, muayene sonucu ve çıkartılacak tedavi planına göre değişiklik göstermektedir. Renkli tellerin diğerlerinden gerek tedavi açısından, gerek kullanım açısından gerekse kalite açısından bir fark bulunmamaktadır. Renkli tel takma tercihi tamamen hastanın zevkiyle, estetik bakışı ile ilgili bir tercihtir.

Ağız ve diş sağlığı bütün insanlar için son derece önemli ve önemsenmesi gereken bir durumdur. Sağlık ve estetik açıdan düzgün bir ağız ve çene yapısı herkesin olmasını istediği bir durumdur. Gerek sonradan gerekse genetik olarak bozukluk olan ağız ve diş yapısı, ortodonti uzmanları tarafından düzeltilebilen bir durumdur. Ağız yapınızdaki bozukluğu fark ettiğinizde en kısa sürede bir ortodonti uzmanına gitmeniz gerekmektedir. Çocuğunuzun ağız yapısını kontrol edin. Sizin fark edeceğiniz herhangi bir anormal durumda yapılması gereken tedaviye erken başlamak çok önemlidir. Çocuk yaşta tedavi çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Kişisel öz güvenin oluşmasındaki en önemli faktörlerden biri ağız ve diş estetiğidir.