Kağıthane Açık Dişçi

Kağıthane 24 Saat Açık Diş Hekimi Telefon: 0539 857 92 02 – Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Kağıthane açık dişçi hizmetlerin çalışan nöbetçi diş hastanesi kliniği doktoru daima bulunuyor.

Erken teşhis ile ileride oluşacak çarpıklıkları önleyebilir ve tekrar temizlik yapmak zorunda kalmayabilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı çocuk diş dolgusu tedavilerini zamanında yaptırmalısınız.

Kağıthane 7/24 Açık Dişçi

* Bayramda ve tatil günlerinde açık diş terapisi,
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti,
* Kağıthane gece açık diş tedavisi protez tamiri
* Nöbetçi çocuk diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
* Cumartesi ile pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var,
* Kağıthane 7 / 24 Saat acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Birçok farklı firma tarafından üretilen diş telleri farklı malzemelerden bir araya gelir. Porselen ve metal karışımı olanları da vardır. Genelde dişçilerin tercih ettiği metal alaşımlı olanlarıdır. Porselen olan diş tellerini ise diş rengiyle aynı olduğundan tel takmaktan korkan ve çekinen çocuklar için kullanılır. Gene yetişkin insanlar açısından bakıldığında estetik durduğu için tercih edilmektedir. Diş telleri takıldıktan itibaren çocuklarda 5 ile 9 gün yetişkinlerde ise 9 ile 15 gün alışma süreci oluşturacak ve bu günler arasında rahatsızlıklar duymalarına neden olacaktır. Sonraki alışma sürecinden sonra fazla rahatsızlık duymadan rahatlıkla kullanabileceklerdir. Ayrıca bu süreler içerisinde duyabileceğiniz ağrılar geçici olacaktır.

Kağıthane diş hastanesi 7 gün 24 saat açıktır.

Kağıthane Acil Diş Hastanesi

Çocuk diş çekimi genelde gelişmesini tamamlamamış dişlere, çarpık dişlere, üst üste çıkmış dişlere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Dişlerde kullanılacak teller genellikle 12 ile 24 ay arasında dişlerde kalarak görevini tamamlar. Bu sürelerden daha fazla kalan teller tedavi sürecini ciddiye almamış, tedavi sürecini aksatmış kişilerdir. Çocuklardaki dişler üst üste tam olarak kapanacak hale gediğinde diş tedavi süreci tamamlanmış olacaktır. Bu tedavi yönteminin sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Aksine çene kemiğine uygulanana baskılardan ötürü doğacak sıkıntılar yüzünden erken teşhisle bu sağlık sorunlarından zamanında kurtulabilirsiniz.

Çocuklar da süt dişlerinin altından gelen ana dişlerinin karşısında da ana dişler vardır. Her ana diş çıkarken diğer dişlere baskı uygular. Bu baskıları önlemek için diş hekiminiz zamanında teşhis koyması ve dişlere uygulanacak baskıların engellenmesi önemli bir durumdur. Çarpık çıkan dişler damak içine doğru büyüdüğünden dolayı oluşacak sağlık durumlarını bir tek teller önleyebilir. İnsanlar genelde diş tellerinin dişlerin büyümesinde ve dişlerin gelişmesinde ters etki yarattığı görüşü oluşmuş olsa da aslında tam tersine hiçbir şekilde dişlerin büyüyüp gelişmesinde hiçbir zararı yoktur.

Çekim yapılacak olan çocuklarda tellerin temizliğe çok önemli bir noktadır. Bu temizliğe ve tellerin bakımlarına özen gösterilmelidir. Çocuklarda beslenme arasında istedikleri besinleri yiyebilirler sadece dikkat edecekleri nokta sakız gibi, şeker gibi yapışkan yiyecekler yememelidirler. Sakızlar diş tellerinin arasına yapışarak tellerin görevini yerine getirmesini engellerler. Ayrıca tellerin yerinden oynamasına neden olarak bakteri oluşumunu tetiklerler. Ayrıca asitli içeceklerin tüketilmesi dişlerin çürümesine neden olacak ve teller de zamanla erimeler meydana getirecek ve tedavi sürecinin uzamasına neden olacaktır. Bakımları zamanında yapabilen ve tellerine gereken önemi gösteren kişiler daha sağlıklı dişlere en kısa zamanda ulaşacaklardır.

Kağıthane Pazar Günü Nöbetçi Dişçi

Kâğıthane İstanbul‘da Haliç’e dökülen bir dereyle, bunun vadisinde eski kâğıt imalathanelerinin bulunması nedeni ile bu adı almıştır. Zamanında bu imalathaneler dışında; un değirmenleri ve baruthanelerin bulunduğu, düzlük kesimlerde ise cirit oyunları ve ok atışı için talim sahaları bulunduğu bilinmektedir.

1530 Haziran ayında Kanuni Sultan Süleyman’ın oğulları Şehzade Mustafa ve Şehzade Mehmet ile Şehzade Selim’in sünnet düğünleri At Meydanı’nda başlamış ve üç hafta devam ettikten sonra Kâğıthane sahrasında bir koşu ile sona ermiştir.

Kâğıthane 18. yüzyıldan önce de lâleleri ile meşhurdu. Evliya Çelebi buradaki (Lalezar Mesiresi’nde) “Kağıthane Lalesi” ismiyle meşhur “Lale-i Günegün”den bahsederek, “Lale vakti buraya gelenlerin aklı perişan olur” diye yazmıştır. Kâğıthane 18. yüzyılda III. Ahmet’in veziri Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın zamanında Lale Devri ile dillere destan olmuştur.

Kağıthane Dişçi Vizyonu

Güçlü akademik kadrosu ile ağız ve diş sağlığı tedavi hizmetlerinin kalitesini arttıran, ileri teknolojik altyapıya sahip klinik ortamda, bu alandaki gereksinimlere uluslararası boyutta cevap verebilen, inovatif ve referans bir kurum olarak ilerlemeyi, alanında dünya markası olmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda dünya lideri olmayı düşünüyoruz.

Hastaya Değer Veriyoruz

– Hasta ve çalışan memnuniyeti
– Hasta ve çalışan güvenliği
– Kişisel haklar ve yasalara uygunluk tıbbi ve insani etiğe bağlı hizmet
– Bilimsel ve teknolojik yenilikler
– Çevre ve topluma karşı duyarlı olmak
– Hasta haklarına saygılı olmak
– Katılımcı hoşgörülü yenilikçi bir yönetim anlayışı içerisinde olmak
– Sağlıklı ve güvenli bir ortamda ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmak genel vizyonumuzdur.