Ataşehir Açık Dişçi

Ataşehir 7 24 Saat Nöbetçi Dişçi – Acil Diş Hastanesi İletişim Tel: 0539 857 92 02

Hastaların diş hekimleri için doğru bildiği yanlışlar nelerdir ? Bunların diş klinikleri açısında olası muhtemel faydalarını şimdi sıralayacağız.

* Ataşehir bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi
* Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
* Gece açık diş kliniği tedavisi protez tamiri
* Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi
* Ataşehir 7/24 saat cumartesi ve pazar günü açık çocuk diş doktoru hastanesi kanal tedavisi vs. var….
* Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

– Yetişkin hastalarda diş telinin işe yaramayacağı düşüncesi halk efsanesidir tüm araştırmalar ve gözlemler aksini ispat etmektedir. Ancak yetişkin bireylerde tedavi süresi daha da uzun olabilmektedir.
– Yine aynı şekilde diş teli tedavisinin ağrılı bir süreç olduğu bilgisi de gerçekleri yansıtmamaktadır.
– Ortodontik tedavi süresince her şeyi parçalayarak ya da püre yaparak yemek zorunda kalmazsınız veya ısırma yetinizi kaybetmezsiniz bunlar halk arasında doğru sanılan yanlışlardır.
– Braketlerin düşmemesi için neler yapılmalıdır?
– Braketler dişe dolgu maddesine benzer bir madde ile tutturulur. Bu madde asitli içecekler ve ısı değişimlerine karşı duyarlıdır, bu tür gıdalar braketin dişten ayrılmasına sebep olabilirler. Sakız, lokum, hurma, karamelli gıdalar genel olarak braketin etrafına dolanır ve temizlenmesi zor bir durum yaratır hatta braketin dişten ayrılmasına sebep olabilir.
– Braketin düşmesi durumunda dişlere uygulanan baskı da ortadan kaybolur. Bu da tedavinin yarım kalması anlamına gelmektedir.

Hangi durumlarda Diş teli tedavisi yapılmaz?
– Dişlerde çürük varsa önce çürükler tedavi edilmeli ya da diş çekilmelidir.
– Kanal tedavisi gereken durumlarda braketler takılmadan önce gerekli tedaviler uygulanıp tamamlanır ve ardından ortodontik tedaviye başlanır.
– Diş eti problemleri olan hastalara da direk olarak diş teli tedavisi uygulanmaz.
– Ortodontik tedavi öncesi ve sonrasında sorun yaşanmaması için ağız bakımının düzgün yapılması hayati önem taşımaktadır.
– Ortodontik tedavi sırasında tedavi gören kişiler günde 3 defa dişlerini ortodontik diş fırçası ile fırçalamalıdırlar. Bununla beraber verilen yada tavsiye edilen gargaraların düzenli olarak kullanılması da bakteri popülasyonunu azaltmakta önemli rol oynamaktadır.
– Tedavinin bitimini takiben hasta ile 2. aşama olan pekiştirme tedavisine geçilir ve bunun için hastaya apareyler verilmektedir. Bunlar dişlerin son halini almasını sağlayacak takıp çıkarıla bilir önemli parçalardır. Kullanılmadığında tedavinin tamamlanmamasına ve rahatsız olunan durumun tekrarlamasına sebep olabilirler. Apareylerin kullanım süreleri hastanın durumuna ve öncesinde uygulanan tedavi şekline göre değişiklik göstermektedir.
– Bazı hastalarda tedavi sonrasında bu apareyler yerine diş arkasına sabitlenen Retainer adı verilen teller takılabilir, ancak bu her hastada kullanıma uygun bir yöntem değildir.
– Ortodontik tedavi ortalama olarak 2.000 tl ile 6.000 tl arasında, hastanın durumuna ve yaptıracağınız doktora göre değişiklik göstermektedir.