Gaziosmanpaşa Açık Dişçi

Gaziosmanpaşa 24 Saat Açık Dişçi – Acil Diş Hastanesi Telefonu: 0539 857 92 02
Nöbetçi Diş Hekimi

Kimi zaman komplike kimi zaman da tek bir yönde uygulanan implant protezlerinin iki farklı uygulanır şekli mevcuttur.

. Bayram ve tatil günlerinde açık çocuk diş terapisi
. Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti
. Gaziosmanpaşa gece açık diş tedavisi protez tamiri,
. Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi,
. Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var.
. GOP 7/24 acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz.

Öncelikli olarak uygulama yapılmadan önce diş yapısına bakılır. Hekiminiz, çene kemiğinizin eğim durumuna, kaç implant protezinin ihtiva edileceğine bakarak genel bir yargı edinir. Özellikle, alta ve üste yediden fazla toplamda on dört adetten fazla uygulanacak protez kalıplarında, genel eğim durumu göz önüne alınmak zorundadır. Olası kayma durumları göz önünde bulundurulup, bu kaymaların protez kalıpları arasında ve diğer diş mineleri arasında etkileşimleri hesap edilmelidir. Gereğinden fazla basıncın diş minelerine veya yapay dişlere binmesi, çatlaklara, kırılmalara hatta protez, diş kayıplarına sebebiyet verebilir. Bu sebepten ötürü, hekimin bu noktada yaptığı her ölçüm büyük önem taşır. Her implant vidası, ortalama olarak normal bir diş kökünün ineceği seviyeye kadar inip, maksimum tutunum sağlar.

Kayma durumu, diş köküne göre, daha az seviyelerde görülür. Bunun en temel sebebi de, genelde bu tarz uygulamaların kemik gelişimi durmuş yetişkin bireylere yapılmasıdır. Ancak, hesaplama aşamasında az da olsa oluşabilecek kayma durumunu hekimin göz ardı etmemesi gereklidir. Özellikle, iki vida üzerine konulan protez kalıpları arasına giydirilen yapay dişlerde kaymalara çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu tarz uygulamalarda, yapay dişin tutunacağı alan bu iki protez olması sebebiyle, birisinin kayması, üçlü kalıbı komple çekip, hasarlara neden olabilir.

İkinci aşamada, implant nasıl yapılır? Sorusunu diş hekimi implant vidasını çene kemiğine çakmakla devam ettirir. Bunun için, bir röntgen filmi ile çene kemiği kalınlığının yeterli seviyelerde olup olmadığına bakar. Ardından, çene kemiği protez kalıbı için yeterliyse protezin uygulanacağı bölgedeki diş varsa çekilir. Yoksa, buradaki diş eti cerrahi neşter ile yarılır. Bu yarık öncesi bölgeye lokal anestezi uygulanacaktır. Uygulama sonrasında, cerrahi matkap ile, çene kemiğinin içerisine, ortalama diş kökü seviyesi kadar bir oyuk açılır. Oyuk açmada amaç, vidanın gireceği bölgeyi oluşturmaktır. Sonrasında, açılan bu oyuğa, implant vidası döndürülerek takılır ve gerekirse, yarık dikilir ve kapatılır. Bundan sonraki aşama, iyileşme sürecini kapsamaktadır. Doktor, düzenli kontroller ile vidanın yerine tam oturup oturmadığına bakar.

Bölgenin yüzde kaç oranında iyileştiğini bu iyileşmenin kaç günde bir ne kadar oranda gerçekleştiğini tespit eden hekim iyileşme sonrası protez kalıbını vida üzerine yerleştirecek ki bu tedavinin son aşamasını kapsamaktadır. Bu kapsamlara dikkat ederek hayatımızı yönlendirebiliriz.