Göktürk Açık Dişçi

Göktürk Diş Hekimi – Acil Diş Hastanesi İletişim Tel: 0539.857.92.02 Nöbetçi Dişçi

Ağrılı dişlerin son aşamasına gelen uzman doktor, implant nasıl yapılır gibisinden sorusunu da kimyasal olarak tamamlamak üzeredir.

1-) 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi
2-) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3-) Göktürk nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları,
4-) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi,
5-) Acil dişçi telefon numarası
6-) Bayram ve tatil günlerinde açık çocuk diş terapisi vs. bulunmaktadır.

İyileşmesi tamamlanan diş eti, artık kapanmıştır ve üzerine protez kalıbının yerleştirilmesi için uygun hale getirilmiştir. Vida üzerine yapay diş kalıbı, döndürülerek ya da doğrudan yerleştirilir. Bazı uygulamalarda, kalıcılık için, içerisine tutucu jeller de konulur ki, bu jeller kuruyup maksimum tutunum yüzeyi sağlar. Artık kalıp da vida üzerinde oturur ve hastanın alışma sürecine girilir.

Bu aşamadan sonra artık tedavi sürecinden çıkılıp, alışma sürecine girilmiştir. Ortalama olarak, protez yaptıran bireyler, dört ile yedi günlük süre zarfı içerisinde protez kalıplarına tamamen alışırlar.

İlk üç ay, ayda iki kere, sonraki üç ay alda bir kere ve ondan sonraki altı aylık zaman diliminde de, iki ayda bir kere oturum kontrolleri hekim tarafından yapılır. Bu kontroller rutin olup, yaptırılması zorunlu olmasa da önerilir. Çünkü, protez kalıbınızda olası bir kayma, şekil değiştirme gibi durumlar varsa, bunların en erken sürede tespit edilip önlemlerinin alınması gerekmektedir.

İlerleyen yaş, bizlerden birçok şey almaktadır. Eski dinamikliğimiz, eski güzelliğimiz ve görünüşümüz, bu ilerleyen yaşın bize getirdiği ve bizden aldıklarının sadece bir kaçıdır. Bunlara ek olarak mutluluğunuzu da katabiliriz. Çünkü insanlar aynanın karşısına geçtikleri andan itibaren güzel bir yüz ve sağlıklı bir beden gördüklerinde mutlu olurlar. Kendilerini en iyi şekilde hissetmesini sağlayan ve herhangi bir beklenti içerisine girmeyen bedenimiz de, ilerleyen yaşla beraber büyür ve yaşlanır. Yaşlılık belirtisi olarak bize öncelikle enerjide düşüklük, daha sonra da bazı sağlık sorunlarıyla sinyal vermektedir.

Burada bahsedeceğim şey, zamanla yaşlanan bedenimiz sonucunda hepimizin yaşayacağı diş eksilmeleridir. En güzel anlarda güldüğümüz ya da kendimizi ifade ederken konuştuğumuz anda inci gibi parıldayan dişlerimiz zamanla diş dizisindeki yerinden ayrılır. Bu öncelikle diş estetiğinde kayıplara ardından dişlerin fonksiyonlarında bozulmalara neden olur. Diş estetiği dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen ise gülüşlerdir. Güldüğünüz anda bir inci gibi parıldayan ve sıralanmış dişlerinizde herhangi bir eksilmeler olduğu anda önce siz daha sonra da etrafınızdaki kişilerin bu eksilmeler dikkatini çeker.

Fonksiyonel bozukluklarda ise besinleri öğütürken kullandığımız dişlerimizden bir ya da bir kaçı eksildiği zaman çiğnemede ve konuşmada bazı aksaklıklar meydana gelebilecektir. Bunun ardından bu diş eksilmesinin olunduğu bölgede besin artıkları daha çok birikecek ve ağız bakımınıza daha çok özen göstermeniz gerekecektir.